Vypěstujte si sladké fíky na balkoně nebo kiwi na zahrádce!

Brno, 10. února 2015 (P.R.) - Mysleli jste si, že ovocné stromy patří jen do sadů a zahrad a že fíky nebo třeba kiwi musíme dovážet ze sluncem zalitých jižních krajin? Omyl! Potěšení z vlastnoručně vypěstovaného jižního ovoce si můžeme dopřát i u nás. A ovocné stromky můžou být dokonce i pýchou vašeho balkónu.

kiwi zahrada balkon strom plody

Rozkvetlá příměstská zahrada či terasa domova dodává stejný požitek, jako sklizeň vlastních plodů a bylin. Vše má ale svá pravidla a podmínky a je vždy dobré obrátit se předem na odborníky. Jedním z nich je dozajista Pavel Beran ze Subtropického zahradnictví Kruh, které dodává takřka 40 let odolné rostliny  na náš trh. „Ročně expedujeme více než dvacet tisíc perfektně balených a označených zásilek. Většina rostlin je vypěstována přímo v našem zahradnictví, takže odcházejí v ideální kondici“.

Samotné zahradnictví využívá plochu necelých dvou hektarů v podkrkonošské vesničce Kruh. Nadmořská výška 450 metrů dává tušit, že rostlinky jsou dobře připraveny na naše klimatické podmínky. „Nabídka čítá stovky druhů, od bylinek a léčivek, přes okrasné květiny k ovocným keřům a stromům. Mezi nimi jsou třeba i mrazuvzdorné kiwi a fíkovník, které lidé již pěstují bez problémů i na jižní Moravě.“, dodává pan Beran. Za vyzkoušení určitě stojí i obří kanadské borůvky, různé druhy odolných angreštů, rybízů, malin či ostružin nebo například léčivý rakytník. Specialitou zahradnictví jsou pak nejrůznější druhy citrusů, které lze pohodlně pěstovat doma v zimní zahradě či na parapetu. A co zmíněné městské balkony a terasy? „Vedle oblíbených balkonových květin a stále populárnějších bylinek a koření jsou trendem balkonové ovocné stromky. Broskve a meruňky, jablka i hrušky“.

Zkuste tedy i vy zkrášlit svou zahradu netradičními plody a balkon proměnit v malý ovocný sad rostlinami z Podkrkonoší.  Inspiraci a rady najdete na www.zahradnictvikruh.cz


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...