Novela brněnského Tržního řádu přidává prodejní místa i stanoviště pro bikesharing

Brno, 27. června 2023 - Rada města Brna nedávno schválila další novelizaci Tržního řádu. Mění se a doplňují místa, kde je možné prodávat zboží a poskytovat služby mimo provozovnu, a rozšiřují se lokality pro stání sdílených dopravních prostředků.

kola cyklo cyklista

„Na základě podkladů z městských částí Bystrc, Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-sever, Brno-střed a Vinohrady se doplňují nové lokality nebo upravuje výčet tržních míst. Totéž platí i pro Žabovřesky, v tomto případě byl však formálně nahrazen celý text v příslušné příloze nařízení města Brna, kterým se Tržní řád vydává. Aktualizaci vyvolaly změny v katastru nemovitostí a místní upřesnění, navíc se odstranila dlouhodobě nevyužívaná místa,“ informovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Upravila se také část věnovaná stanovištím bikesharingu. „Zpřesňuje se vymezení jednotlivých stanovišť, odstraňují se zrušená a přibývají nová. Pro bikesharing bude tedy možné používat 267 městských stojanů, 355 parkovacích stání pro jednostopá vozidla a 20 virtuálních míst,“ uvedl radní města Brna pro dopravu Petr Kratochvíl.

Zdroj: TIS MMB


Související články: