Tyflocentrum pořádá tábor pro zrakově postižené děti

Brno, 4. srpna 2012 – Již pojedenácté se letos uskuteční v režii brněnského Tyflocentra mezinárodní tábor pro handicapované děti ve Veverské Bítýšce. Čtyřiadvacet dětí s těžkým zrakovým postižením zde v základně YMCA od 4. do 18. srpna čeká bohatý program připravený vedoucími a instruktory YMCA a absolventy pedagogických škol.

„Děti se budou po tábořišti pohybovat samostatně podle vyznačených tras z provázků, na nebezpečná místa upozorňují rolničky," vysvětluje vedoucí tábora Anna Horká. „Děti se budou ve skupinkách střídat, abychom ještě více posílili integraci, všichni se mohou těšit na tradiční táborové radosti, jako je táborák, nejrůznější hry, puťák," dodává Horká. Táborníci si vyzkouší i praktickou hru ptačka, jejímž cílem je samostatně se doptat na cestu do města vidících lidí, které potkají. Děti se tím učí vyžádat si pro ně srozumitelný popis trasy. Součástí programu bude i cestovatelská beseda, návštěva školy vodicích psů nebo cimbálovka.

Děti budou mít možnost nejen procvičit si němčinu či angličtinu, ale také běžné samoobslužné dovednosti, jako je například samostatné oblékání a obouvání, budou mít služby v kuchyni i u chystání dřeva na táboráky.

Letního rehabilitačního tábora se zúčastní dvacet zrakově postižených dětí z České republiky a čtyři z Rakouska. Tábora se opět zúčastní děti i s kombinovanými postiženími, jako jsou mentální retardace, epilepsie, děti s poruchami autistického spektra a po mozkové obrně na vozíčku.

Oproti předchozím ročníkům se zde bude nově uskuteční tzv.„škola instruktorů" – děti, které už vyrostly z věkové kategorie účastníků tábora, budou zaškolovány pro samostatnou práci táborového instruktora. Zaškolení bude probíhat pod dohledem zkušených instruktorů, kteří sami mají těžký zrakový handicap a svoje zkušenosti a dovednosti během pobytu předají dál. „Jde vlastně o praktické naplnění naší snahy o co největší samostatnost lidí se zrakovým handicapem," doplňuje Horká.

Letní tábor finančně podpořili Magistrát města Brna a nadace Leontinka.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)