Na letišti se rodiny nudit nebudou, vrcholem bude souboj motorky se stíhačkou

Brno, 25. května 2012 – V neděli 27. května se na letišti v Brně – Tuřanech uskuteční Mezinárodní den rodiny, který nabídne celodenní zábavu nejen pro děti, ale i pro dospělé. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu letadel a vrtulníků či bojové techniky, vyhlídkové lety, prezentace letištní techniky, jízdu na dětských motokáry s elektrickým pohonem a dětských čtyřkolkách a mnohé další.  

„Mezinárodní den rodiny pomáhá podporovat obecné povědomí rodinné problematiky. Je to skvělá příležitost, jak můžeme něco udělat právě pro rodiny na jižní Moravě. Chceme nabídnout jiné možnosti trávení volného času pro celou rodinu, než jen sledování televize,“ vysvětluje smysl akce krajská radní Marie Cacková, která je i patronkou Rodinných pasů i projektu Senior Pas. Díky těmto slevovým kartám mají jak rodiny s dětmi, tak i senioři možnost získat atraktivní slevy u řady poskytovatelů nejen kulturních služeb.  

„Přichystali jsme den plný aktivit, a to pro všechny zájemce zdarma. Veverčák Čenda bude hledat nové talenty jižní Moravy, ale tím program zdaleka nekončí. Pro zábavu malým nabídneme oblíbený skákací hrad, trampolíny, malování na obličej, vystoupení divadla Genus, in-line školu bruslení a nejnavštěvovanější ruční a výtvarnou dílnu,“ nastiňuje Cacková některé body programu pro děti. Dospělé zase potěší koncert Nadi Urbánkové či Těžkého Pokondra, pro seniory je zase nachystána akademie městské policie nebo senior kavárna.   

Zlatým hřebem programu bude souboj nejrychlejšího sériového motocyklu Ducati řízeného českým jezdcem MotoGP Karlem Abrahamem se stíhačkou? A jak do tohoto souboje zasáhne závodní Porsche 911 GT3 Cup řízené předloňským českým okruhovým mistrem Tomášem Mičánkem? Pikantní souboj tří strojů uvidí diváci od 16 hodin. ouboj mezi dvěma „pozemskými“ stroji a letounem bude založený na stíhacím principu. „Náš L-29 Delfín bude prolétat nad dráhou letiště asi ve výšce 50 metrů. Ve chvíli, kdy bude na úrovni auta a motorky, vystartují oba jezdci a pokusí se stíhačku na daném úseku předjet,“ nastínil Michal Veselý z Blue Sky Service, provozovatele zmíněného „delfína“. Stíhačka poletí stálou rychlostí přes 200 kilometrů v hodině. Pokud by všechny tři stroje startovaly z nuly, neměl by letoun proti lehčímu autu a motocyklu na zemi šanci.

Program:

Místo: Areál Letiště Brno-Tuřany – východní stojánka
Čas: 10.00 – 17.00 hod.
Vstup: VOLNÝ !!!
Doprava: Pravidelně každou čtvrthodinu pravidelná linka MHD č.76 od Hlavního nádraží

10:30    přivítání rodin
11:00    vystoupení pro děti – divadlo Genus
11:55    seskok parašutistů - zahájení letových ukázek
12:10    první průlet a ukázka letadel
12:30    zahájení soutěže Čenda hledá supertalent
13:10    druhý průlet a ukázka letadel
13:40    vyhlášení vítězů soutěže a předání cen
14:10    třetí průlet a ukázka letadel
14:20    vystoupení Naďi Urbánkové
15:00     koncert Těžkej Pokondr
16:00     závod generací na 1 500 m - stíhačka L-29 Delfín, závodní vůz Porsche 911- J. Mičánek, Moto GP Ducatti-K. Abrhám
17:00     konec akce

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!!!!

V průběhu celého dne možnost občerstvení v místě akce, zakoupení a uskutečnění vyhlídkových letů vrtulníky, prohlídka  nového odbavovacího terminálu letiště ,možnost shlédnutí startů a přistávání  leteckých linek.

Aktivity Rodinných pasů - trampolíny, soutěže pro děti, maxikoloběžka, in-line škola bruslení, výtvarná dílna a malování na obličej, skákací hrad, horolezecká stěna a další atrakce

Aktivity Senior pasu - stan a registrační stánek, Senior Point, zdravotnický stánek - měření tlaku a množství cukru v krvi, Městská policie – akademie pro seniory, senior kavárna

(tof)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN