Krajský soud v Brně potvrdil sňatkové podvodnici Anetě Florové čtyřleté vězení

NevestaBrno, 24. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Krajský odvolací soud v Brně v úterý potvrdil čtyřiadvacetileté sňatkové podvodnici Anetě Florové z Rajhradu u Brna čtyřleté vězení. Sdělila to mluvčí krajského soudu Miroslava Sedláčková s tím, že soud neshledal důvody ke zmírnění trestu.

 

Městský soud v Brně odsoudil sňatkovou podvodnici Anetou Florovou z Rajhradu u Brna ve dvou souvisejících kauzách k souhrnnému čtyřletému vězení za deset sňatkových podvodů. Při nich připravila podvedené muže dohromady o jeden a půl milionu korun.

 

Za podvody, krádeže a loupež hrozilo čtyřiadvacetileté ženě, vystupující na internetových seznamkách pod pseudonymem Pipka 23, přitom až deset let vězení.

Florová, která se představovala amantům jako Petra z Rajhradu, komunikovala s muži prostřednictvím internetového serveru www.stesti.cz. Kriminalisté zjistili, že většinou již při druhém setkání obratně přinutila příslibem společné budoucnosti muže, aby si vzali úvěr.

"V několika případech dokonce nápadníky obalamutila tvrzením, že je policistka, která má možnost koupit služební byt a potřebuje do týdne sehnat větší sumu peněz," řekl agentuře Mediafax policejní mluvčí Petr Šváb.

Báchorkám internetové nevěsty naletěl loni v srpnu například osmadvacetiletý muž z Hodonínska. "Pod jejím dohledem si sjednal úvěr a předal jí 195 tisíc korun. Z pozdější komunikace plné výmluv a osočování, ale po pár týdnech zjistil, že úvěr jeho vyvolená splácet nehodlá a že své peníze už těžko uvidí," řekl Šváb.

Zhrzený muž se proto obrátil na policisty. Kriminalisté zjistili, že jednání i popis podezřelé ženy přesně sedí na předchozí podvody. Z těch již dříve kriminalisté obvinili právě třiadvacetiletou ženu, vystupující pod přezdívkou Pipka23.

V červnu minulého roku totiž internetová nevěsta, coby fiktivní příslušnice městské policie, pod stejnou přezdívkou a podobným způsobem vylákala dalších 188 tisíc korun. "Osmadvacetiletý milenec si ale počínal poněkud obezřetněji a částku chtěl předat nadřízenému na smluvený účel zakoupení bytu. Žena se mu ale pomoci lsti nerozpakovala peníze ukrást," řekl Šváb.

Žena podle kriminalistů podvedla více mužů - v jednom z předchozích případů dokonce po urgencích o vrácení částky neváhala spoluorganizovat loupežné přepadení nepohodlného věřitele. Celkové škody, které způsobila, vyčíslili podvedení nápadníci na 1,5 milionu korun.

 

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN