Lupič, který přepadával herny a zamykal obsluhu na WC, jde na čtyři roky do vězení

Brno, 3. července 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně zamítl ve středu odvolání Petra Höniga, který přepadl devět heren v Brně a obsluhu zamkl na toaletě. Muži tak potvrdil trest čtyřletého vězení, sdělila v úterý mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková. "Zamítnutím jsme potvrdili rozsudek soudu prvního stupně. Rozhodnutí je pravomocné," uvedla Sedláčková.

Nuz-v-ruce-02

Městský soud v Brně poslal v dubnu muže na čtyři roky do vězení s ostrahou. "Obžalovaný se dopustil devíti loupeží a jedné zpronevěry," řekla Sedláčková.

Lupič, který v jednom případě zpronevěřil svému zaměstnavateli přes 10 tisíc korun, od loňského října do letošního ledna přepadl devět heren v Brně. "Pod pohrůžkou nože si vynutil od obsluhy peníze, poté barmanku zavřel na toaletu a řekl, že na policii může volat nejdříve za 20 minut," uvedla již dříve brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Dodala, že podle vyšetřování způsobil dotyčný škodu 250 tisíc korun.

Policie muže dopadla díky uveřejnění fotky pachatele v médiích. "Ozval se nám známý muže, který nás upozornil, že by hledaným mohl být jeho spolužák z učiliště," řekl kriminalista Pavel Kříž s tím, že lupič se poté začal ukrývat a nešel ani na pohřeb otce.

Jak sdělil kriminalista Miroslav Klusáček, pachatel byl gambler, který kvůli hraní automatů ztratil rodinu a přátelé. "Všechny peníze prohrál v automatech. Čím méně peněz měl, tím více nervózní byl," uvedl Klusáček. Podle něj byl muž už dříve trestaný. "Ze závislosti na automatech se léčil, ale léčbu nedokončil. Jak sám tvrdil, hraní bylo to jediné, co mu zbylo," dodal Klusáček.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...