Šéf Krajského soudu v Brně čelí obvinění z podílu na předražení Justičního areálu

Brno, 1. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Policie obvinila předsedu krajského soudu v Brně Jaromíra Pořízka kvůli předražení výstavby budovy státního zastupitelství v Justičním areálu v Brně. Ve čtvrtek to řekla mluvčí krajského soudu Miroslava Sedláčková. "Předseda soudu si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. O situaci informoval ministra spravedlnosti a je tedy teď na něm, jak dál rozhodne," řekla Sedláčková.

justicni-areal-brno-krystof-turek

Předseda Pořízek podle Sedláčkové označil své stíhání za "absurdní a šité horkou jehlou". Proti svému trestnímu stíhání si zároveň podal stížnost.

Předsedu krajského soudu začali stíhat kvůli předraženým stavbám v Justičním areálu brněnští policisté, nyní případ dozoruje kvůli nestrannosti Krajské státní zastupitelství v Ostravě.

Výstavbu Justičního areálu, otevřeného v roce 2009, provázelo skandální předražení. Náklady na výstavbu supermoderního komplexu se vyšplhaly z plánovaných 800 milionů korun téměř na dvě miliardy.

Generální finanční ředitelství proto za porušení rozpočtové kázně letos uložilo Krajskému soudu dvoumiliardovou pokutu, později však této státní instituci tři čtvrtiny penále prominulo. Krajský soud ani tak na zaplacení sníženého penále nemá peníze a proti verdiktu se odvolal.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...