Muž zabil při riskantním předjíždění chodkyni a ujel. Do vězení půjde na dva roky

Brno, 14. března 2012 (MEDIAFAX) – Krajský odvolací soud ve středu potvrdil dvouleté vězení Ondřeji Březinovi (20), který v Brně loni na jaře při riskantním a nedovoleném předjíždění autem zabil dvaapadesátiletou chodkyni. Trestní senát konstatoval, že okolnosti nehody vylučují uložení podmíněného trestu. Březinu poslal na dva roky do vězení brněnský městský soud za to, že loni v dubnu riskantní jízdou předjížděl tramvaj zleva a zabil dvaapadesátiletou ženu. Soud uznal mladíka vinným z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.

auto_ujizdejici_Skoda03-250

Krajský odvolací soud nyní trest Březinovi potvrdil. "Okolnosti případu neumožňují uložit podmínečný trest. Mladý muž s čerstvým řidičským průkazem se podobného riskantního předjíždění tramvaje dopustil už předtím," řekl předseda specializovaného dopravního senátu Aleš Flídr. Dodal, že dosud bezúhonnému mladíkovi přitížila skutečnost, že od nehody ujel.

Krajský soud nicméně vyhověl odvolání mladíka proti náhradě škody pojišťovně – tu musí peněžní ústav vymáhat jinde než v trestním řízení. Přesto musí zaplatit Březina bezmála půl milionu korun rodině postižené ženy a zdravotní pojišťovně. "Finanční sankci můj klient plní, s rodinou paní je v kontaktu," řekl před soudem obhájce Březiny

Březina, kterému hrozilo až šest let za mřížemi, si trest odpyká ve věznici s dozorem. Na pět let má také zákaz řízení motorových vozidel. Svého činu lituje a rodině zabité ženy se opakovaně omluvil.

Tragédie se stala loni 22. dubna v Brně před Vojenskou nemocnicí v Zábrdovické ulici. "Řidič předjížděl tramvaj zleva. Při tomto manévru srazil procházející chodkyni," popsal havárii policejní mluvčí Petr Nečesánek s tím, že auto nezastavilo a z místa ujelo. Zdravotníci odvezli ženu, která pracovala jako zdravotní sestra, v bezvědomí ve velmi vážném stavu do nemocnice. Tam později zraněním podlehla. Březina se později na místo nehody vrátil, Tam jej pak zatkla policie.

Jiří Nováček, Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...