Soud zahájil proces s mužem, který v opilecké rvačce o ženu málem zabil soka

Brno, 25. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský krajský soud ve středu zahájil hlavní líčení s třiačtyřicetiletým Drahoslavem Sádlíkem, obžalovaným z pokusu o vraždu svého známého Lubomíra Macha z Mostů u Jablunkova. V případě uznání viny mu hrozí deset až osmnáct let vězení. Majitel malé brněnské autodopravy Sádlík se podle státní zástupkyně pokusil zabít svého známého v opilecké rvačce. Motivem měla být žárlivost.

Soud-krajsky-budova

"Obžalovaný muž bil svého soka surově pěstmi do hlavy, až si zlomil záprstní kůstky. Poškozený utrpěl četné zlomeniny lebeční, čelní a spánkové kosti, přišel o zuby a měl řadu dalších zranění. Utrpěl zhmoždění mozku a zástavu dechu. Nezemřel jen díky okamžité lékařské pomoci, kterou přivolala jeho známá," konstatovala žalobkyně.

Sádlík se s Machem a jeho partnerkou seznámil na Brněnské přehradě, po čase je pozval do Brna. Trojice podnikla loni 26. listopadu opilecký tah po brněnských hospodách. Muži při něm vypili po dvaceti pivech a deseti velkých fernetech. Trojlístek svůj flám zakončil v areálu bývalého zemědělského družstva v Brně-Bystrci, kde měl Sádlík halu s automobily a maringotku. Tam se muži pohádali kvůli Machově družce a porvali se.

"Měl jsem strach o život. Bránil jsem se Machovu útoku, on mne jako první udeřil půlmetrovou baterkou do hlavy a hrozil, že mě podřízne," hájil se u soudu Sádlík. Svého soka pak při rvačce brutálně zmlátil.

Soudní znalec konstatoval, že poranění Machovy hlavy vzniklo opakovanými údery pěstí velké intenzity, část z nich pak i ranami kovovým předmětem s ostrou hranou. Psychologický posudek pak vylíčil Sádlíka jako nejistého člověka s nestálým chováním. "Jeho subjektivní vnímání převažuje nad racionálním úsudkem. Má obavy z lidí, trpí vnitřním napětí," řekla soudní psycholožka.

Během incidentu se podle ní skutečně mohl cítit ohrožený. "Projevy agrese navenek u něj testy neshledaly, není typem člověka, který by útočil jako první," dodala lékařka. Podle psychiatričky se na jeho brutálním útoku podepsala kromě alkoholu nešťastná shoda okolností, nesprávný odhad situace a afekt.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...