Už čtyři hady odchytli v srpnu brněnští strážníci. Mezi nimi i hroznýše královského

08-had-250Brno, 17. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Čtyři hady našli strážníci v průběhu srpna v různých čtvrtích Brna. Ve středu to řekla mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková s tím, že současný výskyt plazů v ulicích jihomoravské metropole je neobvykle vysoký.

Sérii nálezů odstartoval podle Kapitančikové had objevený v Dvořákově ulici. Při další události si na pomoc strážníky přivolala do brněnské Závodského ulice v Židenicích devětačtyřicetiletá žena. U vchodu do domu totiž našla asi 30 centimetrů dlouhého hroznýše královského, kterého se bála. Proto přivolala strážníky. "Hlídka hada odchytila do skleněné nádoby a převezla ho do opatrovnictví specialistovi na plazy," řekla mluvčí.

Překvapením byl pro kolemjdoucí cizokrajný had, který se náhle objevil na chodníku za konečnou zastávkou trolejbusu v Černého ulici v Bystrci. Vnímavá žena proto okamžitě zatelefonovala strážníkům a sdělila, že hada pohotově odchytil její manžel. "Vzhledem k tomu, že si ale s neznámým plazem dále nevěděl manželský pár rady, přijeli na místo strážníci, kteří odchycenou korálovku odevzdali odborníkům do další péče," uvedla Kapitančiková.

Poslední případ se odehrál v úterý v ulici Kamenice v Bohunicích, kde našla neznámého hada pozorná žena, která jej předala v krabici přivolané hlídce. "I v této situaci odvezli strážníci nalezeného plaza specialistovi k další odborné péči a tam vyšlo najevo, že se jednalo o užovku obojkovou," řekla mluvčí strážníků.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
13.12. Leoš Janáček: Putování dušičky a s..
14.12. Vánoční mini jarmark a hudební vst..
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína