Soud uznal odvolání sestry propuštěné za záměnu novorozenců

KladivoBrno, 9. června 2011 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně ve středu zrušil rozhodnutí Okresního soudu v Třebíči, který zamítl žalobu bývalé zdravotní sestry Zdeňky Mládkové na třebíčskou nemocnici pro neplatnost výpovědi. Třebíčský soud se bude muset případem sestry viněné ze záměny novorozenců znovu zabývat.

 

Verdikt vynesl soudce Pavel Malý. "Rozsudek soudu prvního stupně jsme zrušili a vrátili jsme mu jej k dalšímu řízení. Důvodem byly nepřezkoumatelné závěry ohledně skutkového vymezení důvodu výpovědi. Na soudu bylo, aby učinil závěr, jaké konkrétní jednání žalobkyně bylo důvodem výpovědi. Jestliže tyto závěry z napadeného rozsudku nevyplývaly, nezbývalo nám nic jiného, než verdikt zrušit," vysvětlil Malý.

 

Mládková dostala v třebíčské nemocnici výpověď po 34 letech. Vedení špitálu sestru potrestalo za její podíl viny na záměně novorozenců v prosinci 2006 na novorozeneckém oddělení. Mládková na třebíčskou nemocnici podala žalobu pro neplatnost výpovědi, kterou zamítl v březnu 2009 Okresní soud v Třebíči.

 

 

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit