Regionální zpravodajství ČT se vrací na ČT1

Brno, 8. dubna 2011 - Události v regionech a další regionální zpravodajství České televize se od 11. dubna 2011 vrací na obrazovku ČT1.  Hlavní regionální zprávy vysílané od pondělí do pátku začínají tradičně v 18 hodin. Nový vysílací čas na Jedničce získávají Události v regionech Plus.

 

CT24_logo

Desetiminutovka komentovaných zpráv a souhrnných informací začíná každý všední den ve 12:20, po skončení celostátních Poledních událostí. „V těchto regionálních zprávách chceme diváky ve stručnosti informovat o aktualitách z jejich nejbližšího okolí, avizovat to nejdůležitější, o čem budeme podrobně informovat v Událostech v regionech v 18 hodin,“ říká šéfredaktor redakce zpravodajství brněnského studia České televize Roman Ondrůj. „Redaktoři se budou hlásit z místa natáčení živě do vysílání, chybět samozřejmě nebudou ani hosté.“

Sobotní Týden v regionech vysílá ČT1 od 12 hodin, Zajímavostem z regionů patří nedělní vysílací čas v 5:30. Brněnská redakce zpravodajství bude i nadále přispívat do celostátních zpráv České televize, zajišťovat živé vstupy a přenosy z jižní Moravy a vysílat sobotní Kulturu v regionech na ČT24. Aktuální dění přináší také prostřednictvím internetové stránky www.ct24.cz/brno.

Všechny regionální zpravodajské pořady vysílá ČT1 v tzv. děleném vysílacím čase, kdy ve stejný čas v jednotlivých regionech začínají zprávy z brněnského, ostravského a pražského televizního studia.

 


Související články:

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF