Nejlepší cuvée letos namíchal tým absolventů Mendelovy univerzity

Brno, 1. června 2022 – Mistrovství ČR v blendování vína Winemeritage 2022 se uskutečnilo 19. května ve Hvězdárně a planetáriu Brno. Autorem nejlepšího letošního cuvée z moravských červených vín je tým Dobrý ročník složený z absolventů Mendelovy univerzity. Vítězný blend byl umíchán z Frankovky, Cabernet Sauvignonu a Merlotu v poměru 65 %, 15 %, 20 %. Vítězné cuvée bylo namícháno z vín dodaných vinařstvím Moravíno Valtice a z vinařství Vinselekt Michlovský.

Winemeritage 2022

V porotě třetího ročníku Mistrovství ČR v blendování vína Winemeritage zasedli přední odborníci z oboru - Frank Smulders MW, Mike Mazey, Miloš Michlovský, Kamil Prokeš, Lubomír Dvořáček, Josef Valihrach ml. a Martin Papcun. Ti také rozhodli o vítězi, který získal spolu s titulem i poukaz na 250 lahví svého cuvée.

Porota

Vítězem soutěže Secret blend se stal Ing. Ladislav Vejvoda, který uhodl přesný poměr tří vín v cuvée namíchaném členy poroty a to v poměru 70% Frankovka, 15% Merlot a 15% Zweigeltrebe.

Účastníky soutěže i hosty nadchla možnost ochutnávky potravin z Jihomoravského kraje oceněných značkou Regionální potravina. Zájemci se zúčastnili krátkého workshopu WSET pod vedením Master of Wine Franka Smulderse.

Regionální potravina

Akci uspořádala MKM Jazyková škola a Překladatelská agentura, Vzdělávací centrum MKM s.r.o. se spolupořadatelem Hvězdárnou a planetáriem Brno. Hlavními partnery byli SZIF, Vinařský fond, Mendelova univerzita, Umění vína, BS vinařské potřeby, Rudiš – Rudiš architekti, Bohemia sekt, Riedel, Krondorf a Dřevotéka. Záštitu nad třetím ročníkem Winemeritage převzal i hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...