Nejlepší cuvée letos namíchal tým absolventů Mendelovy univerzity

Brno, 1. června 2022 – Mistrovství ČR v blendování vína Winemeritage 2022 se uskutečnilo 19. května ve Hvězdárně a planetáriu Brno. Autorem nejlepšího letošního cuvée z moravských červených vín je tým Dobrý ročník složený z absolventů Mendelovy univerzity. Vítězný blend byl umíchán z Frankovky, Cabernet Sauvignonu a Merlotu v poměru 65 %, 15 %, 20 %. Vítězné cuvée bylo namícháno z vín dodaných vinařstvím Moravíno Valtice a z vinařství Vinselekt Michlovský.

Winemeritage 2022

V porotě třetího ročníku Mistrovství ČR v blendování vína Winemeritage zasedli přední odborníci z oboru - Frank Smulders MW, Mike Mazey, Miloš Michlovský, Kamil Prokeš, Lubomír Dvořáček, Josef Valihrach ml. a Martin Papcun. Ti také rozhodli o vítězi, který získal spolu s titulem i poukaz na 250 lahví svého cuvée.

Porota

Vítězem soutěže Secret blend se stal Ing. Ladislav Vejvoda, který uhodl přesný poměr tří vín v cuvée namíchaném členy poroty a to v poměru 70% Frankovka, 15% Merlot a 15% Zweigeltrebe.

Účastníky soutěže i hosty nadchla možnost ochutnávky potravin z Jihomoravského kraje oceněných značkou Regionální potravina. Zájemci se zúčastnili krátkého workshopu WSET pod vedením Master of Wine Franka Smulderse.

Regionální potravina

Akci uspořádala MKM Jazyková škola a Překladatelská agentura, Vzdělávací centrum MKM s.r.o. se spolupořadatelem Hvězdárnou a planetáriem Brno. Hlavními partnery byli SZIF, Vinařský fond, Mendelova univerzita, Umění vína, BS vinařské potřeby, Rudiš – Rudiš architekti, Bohemia sekt, Riedel, Krondorf a Dřevotéka. Záštitu nad třetím ročníkem Winemeritage převzal i hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...