Valtické podzemí vítězem soutěže TOP vinařský cíl 2015

Valtice, 20. října 2015 - Vítězem soutěže v rámci projektu TOP vinařský cíl se stalo Valtické podzemí – Vinařství Lednice Annovino. Stříbrný TOP vinařský cíl si vysloužila Villa Daniela – venkovské sídlo milovníků vína, bronzový pak Café FARA. Cenu Národního vinařského centra získala podniková prodejna ZNOVÍNU ZNOJMO v Louckém klášteře.

valticke podzemi top vinarsky cil 2015

Anketa probíhala letos již počtvrté a těší se stále většímu zájmu široké veřejnosti, která o vítězích hlasuje. Akci zastřešuje Vinařský Institut ve spolupráci s odborným partnerem Národním vinařským centrem.

Vinařští turisté svými hlasy vybírají mezi vinařskými cíly, kterým, jako nadstandardně kvalitním, udělilo příslušnou certifikaci Národní vinařské centrum, nebo je vybrali garanti z řad vinařských odborníků.

"V letošním ročníku jsme poprvé rozšířili nominovaná zařízení - TOP vinařské cíle -  i mimo vinařské oblasti. Tým našich odborných garantů vytipoval jedinečná místa, kde se snoubí víno a zážitek. Je to posun správným směrem, což ukazuje i počet hlasů od milovníků vína, který je letos na dvojnásobku loňského ročníku,“ říká ředitel Vinařského institutu Petr Psotka.

Letos bylo zlatem ověnčeno Valtické podzemí. Valtické podzemí nabízí zážitkové poznávání vína a historie (pro firemní i privátní klientelu), degustace, pronájem archivních boxů a sezonní akce. Provozovatelem Valtického Podzemí je VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, které obnovilo slavnou vinařskou tradici v Lednici na Moravě.

Jako stříbrný TOP vinařský cíl 2015 byla ohodnocena Villa Daniela – venkovské sídlo milovníků vína a na třetím, bronzovém místě se umístilo Café FARA, které se nachází v blízkosti Mikulova.

Hlasování probíhalo od 1. 6. do 30. 9. 2015. Celkem bylo přijato 21.136 hlasů, což je téměř dvojnásobek loňského roku 2014, kdy hlasovalo celkem 11.389 lidí z řad široké veřejnosti. Loňským vítězem se stal valtický Salon vín.


Související články: