Kam za vínem na jižní Moravě v sobotu 7. března?

Brno, 4. března 2015 - Téměř dvacet zajímavých vinařských akcí na jižní Moravě se uskuteční v sobotu 7. března. Budete mít v sobotu volný den? Neváhejte využít začínající jarní počasí a vyrazte ochutnat vína našich vinařů! Třeba si z našeho přehledu vyberete některý z mnoha koštů a ochutnávek...

Znojmo, Loucký klášter
Znovín Znojmo, a.s. zve všechny milovníky vína do Znojma na Znovínský košt vín. Ochutnávka ročníkových vín, pozdních sběrů, výběrů, ledových vín, úspěšných vín na tuzemských i světových výstavách, archivních i unikátních vín se koná v pátek 6. března od 16 do 21 hodin a v sobotu 7. března od 14 do 21 hodin ve štukových sálech Louckého kláštera. Oba podvečery zpříjemní cimbálová muzika. V pátek zahraje cimbálová muzika Slovácko ml. a v sobotu zahraje a zazpívá Jožka Šmukař se svou cimbálovou muzikou. Vstup na ochutnávku a katalog jsou zdarma.

Mokrá-Horákov, Kulturní dům
2. ročník Dne vína začne v 16 hodin ve vinotéce za kapličkou v obci Mokrá - Horákov. Ochutnávkou vín z patnácti moravských vinařství provede hosty patron a moderátor akce JUDr. Luboš Bárta. Ochutnávka je doprovázena cimbálovou muzikou.

Blatnice pod Svatým Antonínkem, KD
Tradičně hojně navštěvovaná Blatnická výstava vín umožní hostům ochutnat převážně mladá vína z Blatnice a okolí od profesionálních i drobnějších vinařů, dále vína archivní, méně známé odrůdy atd. V ceně vstupného je volná degustace a katalog. Výstava zahajuje ve 14 hodin a od 17 hodin zahraje již tradičně cimbálová muzika Burčáci.

Křenovice u Slavkova, kulturní sál u dolního nádraží
III. Holubický košt vín v Křenovicích spojený se zvěřinovými hody začíná v 11 hodin. K poslechu a tanci zahraje cimbálová muzika.

Velké Pavlovice, Ekocentrum Trkmanka, sokolovna
První ročník hodnocení vín pouze v režii žen s názvem Meditrina, podle bohyně zdraví a vína, proběhne v předvečer Mezinárodního svátku žen ve Velkých Pavlovicích v 19 hodin. Doprovodný program bude velmi kreativní se zajímavými hosty. Ženy budou jak v rolích organizátorek, tak v rolích degustátorek.

Miroslav, KD
Již 19. ročník Miroslavského koštu, výstavy vín ze tří vinařských podoblastí a Slovenska, se koná v Miroslavi ve 14 hodin. K poslechu a tanci zahraje Cimbálová muzika Ponava.

Brod nad Dyjí, kulturní sál
Výstava vín vinařů z Brodu nad Dyjí a blízkého okolí se koná od 12 hodin za doprovodu cimbálové muziky.

Kyjov, sál U Vodičků v Bohuslavicích u Kyjova
Místní výstava vín v Kyjově nabídne vzorky od místních i okolních vinařských firem. K tanci a poslechu zahraje od 13 hodin cimbálová muzika Hudci z Kyjova a degustace začíná v 18 hodin.

Sokolnice, sokolovna
Spolek přátel dobrého vína Sokolnice za podpory kulturní komise Obce Sokolnice pořádá Sokolnický košt 2015, který se koná od 14 hodin v prostorách místní sokolovny. K poslechu zahraje cimbálová muzika Sylván.

Valtice, tančírna U Kapitána, Břeclavská ul.
Ve Valticích se koná Valtický košt, největší a nejprestižnější výstava, kde se střetávají profesionální vína s víny malovinařů. Výstava začíná v 10 hodin a vstupné 300 Kč zahrnuje katalog, skleničku a volný konzum. Stylové občerstvení je zajištěno po celou dobu koštu.

Kobylí, Reprezentační prostory společnosti Patria a.s.
Výstava mladých vín z Kobylí a okolí proběhne v příjemném prostředí společenského sálu Patria a.s. od 10 hodin předáním cen vítězným vinařům. U dobrého vínka mohou hosté při poslechu cimbálky ochutnat různé regionální speciality.

Vacenovice, Hospoda u Letochů
Ve Vacenovicích se koná Výstava vín za spoluúčasti vinařů z okolních obcí mikroregionu Nový Dvůr, ale také vinařů z Kleinweikersdorfu, vinařské oblasti Weinviertel Dolního Rakouska. Výstava začíná ve 13 hodin za doprovodu cimbálové muziky národopisného sdružení Vacenovice.

Čejč, sokolovna
Již tradiční Výstava vín vinařů z Čejče a nejbližšího okolí, zaměřená především na hodnocení vín ročníku 2014, ale i starších ročníků, začíná ve 12 hodin a končí ve 21 hodin. Na akci je zajištěno občerstvení a doporovodné vystoupení cimbálové muziky.

Nosislav, kulturní centrum, Městečko 54
Vinaři z Nosislavi srdečně zvou všechny milovníky vína na tradiční Košt vín, který začíná v 10 hodin slavnostním vyhlášením vítězů a předáním cen. Od 16 hodin zahraje cimbálová muzika Švarcava. Vstupné na košt stojí 250 Kč.

Mikulov, zámek Mikulov, Zámecký sál
Výstava vín od producentů z Mikulova a okolí zahajuje v 10 hodin a od 14 hodin zahraje k poslechu a tanci cimbálová muzika Kasanica. Na výstavě bude předloženo k degustaci asi 600 vzorků vín. K dispozici bude také stravování v bufetu a restauraci v zámecké vinárně.

Zdroj: vinazmoravy.cz


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit