Na tvrdonický festival Slavíci na Podluží zavítá Aneta Langerová či partička Na Stojáka

Tvrdonice, 7. srpen 2014 – První československá superstar Aneta Langerová, folková kapela Fleret či showmani ze známé komediální skupiny Na Stojáka zpestří v sobotu 9. srpna tvrdonický festival Slavíci na Podluží. K příležitosti 750letého výročí obce vystoupí hosté ve zdejším unikátním přírodním amfiteátru.

Publikum-koncert-01

„Festival Slavíci na Podluží je jen jednou z akcí, které jsme k příležitosti glorifikace výročí městečka uspořádali. Má však oslavy obohatit o den plný zábavy a dobré hudby," říká Petr Čech z tvrdonického Vinařství Čech, které je pořadatelem zábavního dne. „Tvrdonice jsou typickou podlužáckou obcí, kde hrají významnou roli lidové tradice. A jednou z nich je také jaksepatří oslavit vznik tohoto folklorního městečka," dodává Čech. První písemná zmínka o Tvrdonicích totiž pochází z roku 1264. Za 750 let své existence zde byl vybudován národopisný areál, kde se konají každoročně první červnový víkend národopisné slavnosti lákající tisíce návštěvníků a milovníků folkloru. A právě v národopisném amfiteátru se bude oslavovat také výročí obce.

Program festivalu k příležitosti výročí vzniku obce zahájí folková skupina Fleret, koncertující nejen pro moravské publikum už od roku 1983. Na hudební vystoupení pak naváže skupina komiků Na Stojáka, známá díky svým originálním „stand-up" komediím plným vtipů a improvizovaných scének. Publikum budou v Tvrdonicích bavit Lukáš Pavlásek, Ester Kočičková a Daniel Čech. Hudební požitek zase nabídne koncert Anety Langerové nebo vokální seskupení tenora Davida Uličníka, barytonů Jiřího Korna a Jiřího Škorpíka a base Dušana Kollára tvořících skupinu 4TET.

Na koncerty a vystoupení hvězd naváže cimbálová muzika, která zahraje na Slovácké chalupě. Program začíná v 15.30 hodin. Vstupenky na akci je možné zakoupit v předprodeji.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...