Vinaři se utkají o medaile mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX 2014

Brno, 1. dubna 2014 - Ve dnech 16. – 17. dubna 2014 se v Národním vinařském centru ve Valticích uskuteční odborné hodnocení letos již 21. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX 2014. Cílem soutěže je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína přítomná na trhu středoevropského regionu.  Veřejnost bude mít příležitost seznámit se nejen s oceněnými víny na brněnském výstavišti  24. a 25. května 2014.

vino lahve1

Nejlepší vína se dočkají medailového ocenění, dále bude vyhodnocen „Champion“ soutěže, vítězové kategorií, nejlepší kolekce a národní vítězové pro země, které přihlásily minimálně 10 vín. Výherci hlavních cen se také mohou těšit na prestižní skleněné poháry od respektovaného umělce Bořka Šípka. Výrobce vína s titulem "Champion" obdrží ještě i profesionální chladicí vinotéku od partnera soutěže, firmy THERMOTECHNIKA BOHEMIA. Dalšími partnery soutěže jsou firmy LACRUM Velké Meziříčí, s.r.o. a Aquila.

Vína, která mohou do soutěže vinaři přihlašovat do 4. dubna, budou hodnocena na platformě počítačového hodnoticího systému ELWIS, vyvinutého Národním vinařským centrem. Vinaři, kteří uspějí na GRAND PRIX VINEX a budou hodnoceni minimálně 80 body, budou uvedeni v katalogu soutěže a dále budou jejich vína prezentována na veřejné ochutnávce vín souběžně s mezinárodním veletrhem MINERÁLY BRNO v pavilonu B brněnského výstaviště.

Záštitu nad 21. ročníkem mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX 2014 převzali hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a primátor statutárního města Brna Bc. Roman Onderka, MBA.

GRAND PRIX VINEX je tradiční mezinárodní soutěží vín, kterou organizuje Národní vinařské centrum, o.p.s. ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno a Svazem vinařů ČR a podporou Vinařského fondu


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...