Pálavské vinobraní láká na špičkové české kapely. Zahrají také Olympic a Nightwork

Mikulov, 12. srpna 2013 – Třídenní maratón vinařských, gastronomických a kulturních zážitků opět čeká návštěvníky Pálavského vinobraní. 66. ročník akce se uskuteční 6. – 8. září v Mikulově a nabídne mimo jiné koncerty špičkových českých kapel v čele s Olympic a Nightwork, informovala za pořadatele Lenka Křivánková.

Velkoryse pojaté oslavy se opět uskuteční na několika místech Mikulova. „Návštěvníci se mohou těšit na Olympic, Nigtwork, Annu K, Wohnout, Václava Neckáře a Bacily, Kryštof, Anetu Langerovou, UDG, slovenskou skupinu Peter Bič Project, Jiřího Stivína, Roberta Křesťana, Pavla Bobka a mnoho dalších," uvedla k programu Marcela Koňáková, ředitelka pořadatelské společnosti.

palavske vinobrani2Tradičné festival vína ale nebude jen o hudebních vystoupeních. Návštěvníci uvidí také pochodňovou show, průvod královské družiny, spoustu krojů, řemeslnou tržnici, národopisné soubory, cimbálovou muziku i dechové hudby, stánky s vínem, burčákem a gastronomickými specialitami nebo nedělní výstup na Svatý kopeček. Program nezapomíná ani na děti, pro něž je připravena řada her, pohádek, soutěží a atrakcí.

Nebudou pochopitelně chybět aktivity spojené s vínem. V prostoru zámku proběhnou řízené degustace a ochutnávky těch nejlepších vín z mikulovské podoblasti. V hlavním sále se uskuteční již tradiční Národní výstava vín spojená s veřejnou ochutnávkou, která nabízí více než pět set vzorků bílých, růžových a červených vín.

„Novinkou letošního ročníku je prezentace klasického zpracování hroznů na ručním mlýnku a pomocí mechanického lisu. Do procesu zpracování se mohou zapojit a vše si osahat i samotní návštěvníci akce, čerstvě vylisovaný hroznový mošt je možné ochutnat i koupit. Řada lidí oceňuje vynikající zdraví prospěšné vlastnosti hroznové šťávy nebo si chtějí doma udělat vlastní burčák. Prezentace bude spojená také s ukázkou hroznů a listů, aby zájemci viděli rozdíly mezi jednotlivými odrůdami," dodal k programu Daniel Záblacký z vinařství Sedlecká vína, který celou prezentaci organizačně zajišťuje.

Programové novinky

palavske vinobrani1„Návštěvníkům Pálavského vinobraní chceme nabídnout především komfortnější služby. Vzniknou další klidové zóny s posezením, je navýšen počet odpadkových košů a toalet. Program nabízí i vybrané hotely a restaurace. Naším cílem je, aby se lidé bavili v celém Mikulově," upřesnila Marcela Koňáková, ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová, která akci pro město organizačně zajišťuje.

Do programu je nově zapojena i část České ulice před městským kinem. Zde si nejen příznivci dechové hudby můžou zatancovat při páteční a sobotní tancovačce s lanžhotskou dechovou kapelou Fialenka.

Galerie Konvent nabídne výstavu fotografií z uplynulých tří ročníků fotosoutěže o nejvydařenější snímek z vinobraní.

Dopravu posílí bezplatné autobusy

Organizátoři počítají i letos s velkou návštěvností a chystají tomu během akce přizpůsobit dopravu. Návštěvníci budou moci například využít bezplatné autobusové dopravy, která propojí všechny místa dění, nebo využít vlak.

Mikulovský expres dopravuje milovníky vína bez starosti o řidičský průkaz, zvýhodněná permanentka na vinobraní, která zahrnuje i zpáteční jízdenku na vlak, stojí 450 Kč a lze ji využít v pátek 6. září i v sobotu 7. září.

V pátek 6. 9. bude z Brna vypraven speciální vlak na Pálavské vinobraní v 16:30 hod. z Hlavního nádraží v Brně, zpáteční spoj z Mikulova jede o půlnoci. V sobotu 7. 9. bude vlak vypraven v 9:40 hod., zpáteční spoj z Mikulova jede v 18:45 hod. a opět o půlnoci. Samostatné jízdné jedním směrem bude stát 100 Kč.

Pro ty, kteří se rozhodnou dopravit na Pálavské vinobraní automobilem, budou připravena tři záchytná parkoviště. Plocha se stovkou parkovacích míst v areálu bývalých kasáren v Dukelské ulici, další parkoviště bude k dispozici v ulici K Vápence (hotel Maroli) a nově bude zpřístupněn prostor na ulici Brněnské.

Permanentky na třídenní program lze koupit za 350 Kč, na místě pak za 400 Kč. Děti do 12 let mají vstup zdarma.


Související články: