Brno podpoří spolky TJ Lodní sporty Brno, TJ Tartan Bohunice a Techniku Brno

Brno, 3. listopadu 2022 - Brněnští radní souhlasili s dotací 6 000 000 korun na rekonstrukci provozní budovy a skladu lodí TJ Lodní sporty Brno, dále pak 2 488 000 korun na rekonstrukci fotbalového hřiště TJ Tartan Bohunice a 1 700 000 korun na modernizaci baseballového areálu VSK Technika Brno. Poskytnutí dotací musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo.

penize czk

Rekonstrukce provozní budovy a skladu lodí TJ Lodní sporty Brno
Areál celoročně využívají kanoisté a veslaři. Aktivní členská základna má 440 členů, z toho je 150 členů do 18 let. „V areálu na Veslařské ulici je nutné zrekonstruovat sklad lodí a provozní budovu, která momentálně slouží jako šatna, posilovna i sklad lodí a dalšího materiálu. Obě budovy jsou v havarijním stavu. Předpokládané celkové náklady činí 28 318 265 Kč s DPH a město Brno rekonstrukci podpoří částkou 6 milionů korun,“ uvedl radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Rekonstrukce fotbalového hřiště TJ Tartan Bohunice
Areál pravidelně celoročně využívají fotbalové i házenkářské oddíly a další subjekty. Aktivní členská základna má 302 členů, z toho 216 členů do 18 let. „TJ Tatran Bohunice disponuje jedním hřištěm s travnatým povrchem a jedním s umělým povrchem. Stávající travnaté hřiště při tréninkovém a soutěžním zatížení nezvládá dostatečně a kvalitně regenerovat. Děje se tak zvláště v podzimních a jarních měsících, kdy jsou zhoršené klimatické a povětrnostní podmínky. Z tohoto důvodu je pak fotbalový klub nucen tréninky a soutěžní utkání mládežnických kategorií přesouvat na hřiště s umělým povrchem, což není zejména u dětí ze zdravotního hlediska ideální. Město Brno dá na rekonstrukci 2 488 000 korun, předpokládané celkové náklady jsou 9 952 335 Kč s DPH,“ vysvětlil Tomáš Aberl.

Modernizace baseballového hřiště a šaten VSK Technika Brno
Hřiště je využíváno k tréninkovým i soutěžním baseballovým zápasům všech věkových kategorií a softbalu žen. Aktivní členská základna má 169 členů, z toho 103 členů do 18 let. „Modernizace baseballového hřiště zahrnuje především stavební úpravy a udržovací práce s ohledem na bezpečnostní prvky, které zamezují zranění hráčů. Dále se jedná o generální opravu výsledkové tabule a také rekonstrukci šaten, kde dojde k zateplení objektu, výměně stávajících bojlerů a doplnění dalších 16 kusů fotovoltaických panelů na střechu objektu. Město Brno přispěje na rekonstrukci 1 700 000 korun, předpokládané celkové náklady činí 6 749 093 Kč s DPH,“ upřesnil Tomáš Aberl.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...