Brno podpoří spolky TJ Lodní sporty Brno, TJ Tartan Bohunice a Techniku Brno

Brno, 3. listopadu 2022 - Brněnští radní souhlasili s dotací 6 000 000 korun na rekonstrukci provozní budovy a skladu lodí TJ Lodní sporty Brno, dále pak 2 488 000 korun na rekonstrukci fotbalového hřiště TJ Tartan Bohunice a 1 700 000 korun na modernizaci baseballového areálu VSK Technika Brno. Poskytnutí dotací musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo.

penize czk

Rekonstrukce provozní budovy a skladu lodí TJ Lodní sporty Brno
Areál celoročně využívají kanoisté a veslaři. Aktivní členská základna má 440 členů, z toho je 150 členů do 18 let. „V areálu na Veslařské ulici je nutné zrekonstruovat sklad lodí a provozní budovu, která momentálně slouží jako šatna, posilovna i sklad lodí a dalšího materiálu. Obě budovy jsou v havarijním stavu. Předpokládané celkové náklady činí 28 318 265 Kč s DPH a město Brno rekonstrukci podpoří částkou 6 milionů korun,“ uvedl radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Rekonstrukce fotbalového hřiště TJ Tartan Bohunice
Areál pravidelně celoročně využívají fotbalové i házenkářské oddíly a další subjekty. Aktivní členská základna má 302 členů, z toho 216 členů do 18 let. „TJ Tatran Bohunice disponuje jedním hřištěm s travnatým povrchem a jedním s umělým povrchem. Stávající travnaté hřiště při tréninkovém a soutěžním zatížení nezvládá dostatečně a kvalitně regenerovat. Děje se tak zvláště v podzimních a jarních měsících, kdy jsou zhoršené klimatické a povětrnostní podmínky. Z tohoto důvodu je pak fotbalový klub nucen tréninky a soutěžní utkání mládežnických kategorií přesouvat na hřiště s umělým povrchem, což není zejména u dětí ze zdravotního hlediska ideální. Město Brno dá na rekonstrukci 2 488 000 korun, předpokládané celkové náklady jsou 9 952 335 Kč s DPH,“ vysvětlil Tomáš Aberl.

Modernizace baseballového hřiště a šaten VSK Technika Brno
Hřiště je využíváno k tréninkovým i soutěžním baseballovým zápasům všech věkových kategorií a softbalu žen. Aktivní členská základna má 169 členů, z toho 103 členů do 18 let. „Modernizace baseballového hřiště zahrnuje především stavební úpravy a udržovací práce s ohledem na bezpečnostní prvky, které zamezují zranění hráčů. Dále se jedná o generální opravu výsledkové tabule a také rekonstrukci šaten, kde dojde k zateplení objektu, výměně stávajících bojlerů a doplnění dalších 16 kusů fotovoltaických panelů na střechu objektu. Město Brno přispěje na rekonstrukci 1 700 000 korun, předpokládané celkové náklady činí 6 749 093 Kč s DPH,“ upřesnil Tomáš Aberl.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články: