Brno i letos podpoří významné sportovní akce

Brno, 28. ledna 2022 - Brněnští radní schválili vyhlášení dvou dotačních titulů týkajících se podpory významných sportovních akcí a vybraných sportovních odvětví. „Brno je městem sportu, a proto chceme stejně jako v předchozích letech podporovat místní kluby a sportovce. Schválili jsme dva dotační programy, které mají za cíl podpořit sportovní organizace v jejich mezinárodním působení a v pořádání důležitých šampionátů nebo soutěží,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

basketbalovy mic balon

První dotační titul se týká významných sportovních akcí a mezinárodních soutěží typu mistrovství světa, mistrovství republiky, evropské pohárové soutěže a další. Objem pro tuto finanční oblast činí 12 500 000 Kč. Maximální výše dotace pro jeden projekt je 3 000 000 Kč.

Druhý dotační titul cílí na brněnské sportovní kluby účastnící se oficiálních soutěží v kolektivních sportech v seniorské kategorii. Objem finančních prostředků pro tuto oblast je 2 375 000 Kč. Maximální výše dotace pro jeden projekt je 700 000 Kč. Do tohoto programu bylo letos mimo jiné zařazeno také sportovní odvětví futsal a malý fotbal.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články: