Brno vyčlenilo dalších 1,9 milionu korun na podporu sportovních aktivit

Brno, 27. října 2021 - Brněnští radní schválili dotace na projekt Parkour koncept pro zdravé stárnutí, na akci Brno dance cup 2021, nebo na podporu vrcholových sportovních klubů Basketbal SK Královo Pole a Žabiny. Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo.

mic basketball

Parkour koncept pro zdravé stárnutí
Tento projekt je zaměřen na zlepšování fyzické zdatnosti a vzdělávání seniorů pro zkvalitnění období stárnutí. Mezi aktivity pořádajícího spolku JsemSen, z. s., patří pravidelná cvičení, a to silová, balanční, vytrvalostní, zdravotní nebo tzv. parkour. Vědecké poznatky ze zahraničí potvrdily, že konkrétně parkour seniorům pomůže rozvíjet svalovou sílu, rovnováhu, flexibilitu a reakční čas. „Oproti běžně užívaným typům cvičení je tento program ojedinělý právě propojením s pohybem v běžném každodenním životě. Město Brno na něj vyčlenilo 25 tisíc korun,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Brno dance cup 2021
Tato taneční soutěž, která je součástí celosvětového projektu PRO-AM, spočívá ve spojení dvou tanečníků, kde jeden z páru je profesionál a druhý amatér. „Jedná se o způsob tancování, jaký známe například z právě probíhající televizní soutěže StarDance. Sportovně-kulturní akce, která je určena široké veřejnosti, proběhne 13. listopadu v Kulturním centru Dělňák v Líšni, kam se lidé mohou přijít podívat v průběhu celého dne,“ doplnil Jaroslav Suchý. Město na tuto akci přispěje částkou ve výši 15 tisíc korun.

Na podporu sportovních odvětví pro rok 2021 společnostem Žabiny, s. r. o., a Basketbal SK Královo Pole, s. r. o.
Vedení společnosti Žabiny vyčíslilo náklady na zabezpečení účasti v evropské soutěži EuroCup Women a v evropské lize European Women´s Basketball League na 550 000 korun. „Město Brno této společnosti poskytne 300 tisíc korun na úhradu cestovného. Zahraniční utkání EuroCup Women se uskuteční 21. 10. 2021 v závislosti na výherci kvalifikace buď na Kanárských ostrovech, nebo ve Velké Británii, dále 3. 11. 2021 v Belgii a 2. 12. 2021 v Německu,“ upřesnil Jaroslav Suchý a pokračoval: „European Women´s Basketball League, kterého se tým Žabiny Brno také zúčastní, pak proběhne od 6. do 8. 12. 2021 na Slovensku.“
Společnost Basketbal SK Královo Pole, s. r. o., bude potřebovat na účast v evropské soutěži EuroCup Women celkem 1 890 000 korun. „Město Brno z toho uhradí 700 tisíc korun, které budou použity na cestovné, stravné a ubytování. Tento tým sehraje zahraniční utkání 20. 10. 2021 ve Francii, 27. nebo 28. 10. 2021 na Islandu a 3. 11. 2021 opět ve Francii,“ dodal Jaroslav Suchý.

Podpora vrcholového sportu společnosti Basketbal SK Královo Pole v období říjen až prosinec 2021
Zastupitelstvo města Brna v únoru letošního roku schválilo na rok 2021 dotace Sportovnímu oddílu Basketbal SK Královo Pole, z. s., který 30. září dotaci finančně vypořádal a nevyčerpanou dotaci ve výši 842 676, 53 Kč vrátil na účet města. Od 26. září došlo k převodu licence na účast v nejvyšší basketbalové soutěži žen na společnost Basketbal SK Královo Pole, s. r. o., které nyní brněnští radní odsouhlasili poskytnutí dotace ve výši 842 000 korun. „V tomto případě se nejedná o žádné navýšení dotace, ale jde o poskytnutí finančních prostředků společnosti Basketbal SK Královo Pole, s. r. o., vrácených na účet města spolkem Sportovní oddíl Basketbal SK Královo Pole, z. s.,“ vysvětlil brněnský radní Jaroslav Suchý.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...