V Brně vznikne Regionální fotbalová akademie

Brno, 2. června 2016 - V Brně vznikne letos v září další Regionální fotbalová akademie (RFA) pro talentované hráče ve věku do 14 a 15 let. Dohodli se na tom Fotbalová asociace České republiky, Jihomoravský kraj a Statutární město Brno. Společně uzavřeli memorandum, které je důležitým krokem na cestě k vybudování RFA na jižní Moravě. Přímo v prostorách tréninkového centra mládeže, kde se budou budoucí fotbalové hvězdy připravovat, se k podpisu memoranda o spolupráci sešli předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a primátor statutárního města Brna Petr Vokřál.

dětský fotbal

„Jsme velmi rádi, že se akademie pro talentované hráče začínají stávat pevnou součástí našeho fotbalu. V Plzni a Jihlavě se jim velmi daří a důkazem dobře odváděné práce je také to, že o jejich vznik je zájem v dalších krajích a městech v celé České republice. Péče o mládež je jednou z hlavních priorit asociace, která bude i nadále vytvářet maximální možné podmínky pro vývoj těch nejtalentovanějších hráčů. Důkazem jsou již fungující akademie. V nich chceme vychovat nové Nedvědy, Čechy a Rosické," vysvětlil záměr asociace její předseda Miroslav Pelta.

„Sport je téma, kde je jasné, že síly musí spojit kraj, město a samozřejmě i republiková úroveň – jak na úrovni Fotbalové asociace, tak ministerstva školství. Jsem rád, že jsme to memorandum velmi rychle připravili, dohody se dělaly během dubna a května, schválili jsme je na zastupitelstvech kraje i města. Budu přát Fotbalové akademii, aby se v ní zrodily ty nejlepší talenty nejenom moravského, ale i českého a posléze i evropského a světového fotbalu. Samozřejmě kromě toho, že budeme mít ty talenty, bude fajn, když do budoucna tady vznikne kvalitní stánek a to nejlepší možné zázemí pro kvalitní brněnský fotbal," řekl jihomoravský hejtman Michal Hašek.

„Jsem velmi rád, že vzniká fotbalová akademie právě v Brně. Byla zde vychována celá řada talentů a doufám, že se k této tradici vrátíme. Těší mě, že se sportu daří na celorepublikové úrovni. Podařilo se navýšit rozpočet, což nám dává poměrně reálnou šanci, že bychom mohli pomocí spolufinancování dotáhnout do konce stavbu nového fotbalového stadionu, kde budou jednou možná hrát děti z naší akademie," dodal primátor statutárního města Brna Petr Vokřál.

Regionální fotbalové akademie FAČR

Jde o akademie pro hráče do 14 a 15 let, které si kladou za cíl sjednocení výchovy nejtalentovanějších hráčů v dané lokalitě a zahájení jejich systematické práce pod dohledem špičkových odborníků. V akademiích jsou pak pro hráče zajištěny společné tréninkové a vzdělávací procesy od pondělí do pátku, preventivní programy péče o zdraví s důrazem na komplexní rozvoj mladého člověka jako hráče i osobnosti. Právě každodenní možnost porovnání se s nejlepšími vrstevníky a zdravá rivalita v akademiích, může hráče posunout v jejich vývoji dál. Hráči se po týdnu stráveném v akademii vrací zpět do svých klubů, v nichž absolvují soutěžní zápasy.

Na území ČR fungují od loňského roku zatím RFA v Plzni a na Vysočině v Jihlavě. V průběhu roku pak byla podepsána také memoranda o vzniku RFA v Jihočeském, Olomouckém, Ústeckém, Pardubickém a Moravskoslezském kraji.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...