Brno hostí již tuto sobotu historické finále tří badmintonových lig

badminton-hraciBrno, 28. března 2013 – Tento víkend bude v Brně patřit všem fanouškům badmintonu. V sobotu od 9 hodin totiž hala na Kuklenské hostí finále play-off druhé, třetí a čtvrté ligy Jihomoravského kraje v soutěži smíšených družstev. Vůbec poprvé v historii se tak finále tří soutěží odehrají v jeden den a pod jednou střechou. Hlavním tahákem programu bude souboj o postup do baráže o první ligu mezi týmy SKP Kometa Brno a BC RSC Brno.

Badminton se na jižní Moravě dlouhodobě těší vysoké popularitě, o čemž svědčí i to, že jako jediný kraj v republice pořádá hned čtyři ligové soutěže smíšených družstev. Poprvé v historii budou finále hned tří z nich hostit již tuto sobotu od 9 hodin kurty ve Sportcentru Kuklenská.

Finále 2. ligy
O postup do baráže o první ligu se v druholigovém finále střetnou hráči SKP Kometa Brno a BC RSC Brno. Dá se přitom očekávat velmi vyrovnaný zápas, protože po dvou letošních střetnutích je vzájemné skóre 1:1. V dresu Komety se představí i juniorská reprezentantka Slovenska Lucia Grenčíková a bývalý český juniorský reprezentant Lukáš Plošek.

Finále 3. ligy
Ve finále třetí ligy se o postup do vyšší soutěže utká Sokol Židlochovice s TJ Slavoj Podivín. Za Sokol nastoupí vůbec nejmladší hráčka celého programu, letos teprve čtrnáctiletá Veronika Srncová. Ta se v loňském roce stala dokonce mistryní České republiky ve čtyřhře v kategorii mladších žáků. Vzájemné zápasy obou soupeřů navíc bývají velmi vyrovnané. V základní skupině se jednou, po nejtěsnější možné výhře 5:3, radoval tým z Židlochovic, druhé utkání skončilo dokonce remízou.

Finále 4. ligy
Své historické finále zažije i premiérový ročník čtvrté ligy. Svou účast v něm si vybojoval zlínský BK Allivictus spolu s brněnským družstvem SK Premiera BC „B“. Ve vyrovnaném duelu bude Premiera spoléhat především na své ženy v čele s Kamilou Pospíšilovou, za Zlíňany se naopak pokusí rozhodnout muži pod vedením bývalého prvoligového hráče Mariana Šima.
Všechna tři ligová finále navíc doplní i souboje dalších týmů o třetí místo. Závěrečný slavnostní večer pak zpestří doprovodná soutěž o nejpřesnější podání.

Zdroj: SKP Kometa Brno 


Související články: