Závod Mistrovství Moravy a Slezska 2012 v orientačním běhu se blíží

Říčky u Brna, 30. března 2012 - O víkendu 14. a 15. dubna 2012 pořádají oddíly Beta Ursus Orienteering a TJ Spartak 1. brněnská z Brna v osvědčených lesních terénech vysočinského typu s mnoha porostovými detaily, skalkami a kameny závody v orientačním běhu, klasifikované jako Mistrovství Moravy a Slezska 2012. Centrum závodu je díky pochopení Obecního úřadu Říčky u Brna a oddílu kopané umístěno na fotbalovém hřišti.
Na sobotu je připraven závod jednotlivců na klasické trati jako součást žebříčku B Morava, Českého poháru veteránů a Jihomoravské ligy. Budou připraveny tratě pro cca 500 závodníků, zároveň mohou přijít všichni, kteří by si chtěli vyzkoušet orientační běh. Pro zájemce bude postavena nenáročná trať, určená především rodičům s dětmi a mladším dětem. Je třeba se prezentovat v sobotu do 10.00 hodin, vlastní závod se uskuteční od 11.00 hodin.

orientak600
V neděli pořadatelé zvou veřejnost k podpoře závodu více než stovky tříčlenných štafet, které jsou součástí Českého poháru a Mistrovství Jihomoravské oblasti. Závody štafet jsou atraktivní umístěním divácké kontroly a možností sledovat výměnu závodníků. Závody štafet začínají v neděli v 9.00 hodin hromadným startem jednotlivých kategorií.

V centru závodu bude otevřeno občerstvení se základním sortimentem. Bližší informace naleznete na internetových stránkách www.orientak.cz.


red, foto: Radim Kheil


Související články: