Boxer Konečný bude bojovat o titul mistra světa s Francouzem Larbim na Vodové

Brno, 9. března 2012 (MEDIAFAX) - Český boxer Lukáš Konečný se na třetí pokus dočká vysněného duelu o titul mistra světa organizace WBO v lehké střední váze. Ve čtvrtek 5. dubna se v brněnské sportovní hale ve Vodově ulici utká se Salimem Larbim z Francie, v pátek to oznámil Konečného manažer Ulf Steinforth. Konečný se měl původně utkat o mistrovský pás už v září s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem. Tento duel se měl konat v Brně, jenže tehdejší šampion Dzinziruk se kvůli údajnému zranění omluvil a později mu organizace WBO titul odebrala.

Další pokus měl českému boxerovi vyjít v sobotu 10. března v Brovarech u Kyjeva proti Zaurbeku Bajsangurovovi z Ruska, jenže i tento protivník se zranil. Nyní se Steinforthovi povedlo velmi rychle sehnat náhradu. "Duel Lukáše Konečného o titul mistra světa bude 5. dubna součástí galavečera. Jeho soupeřem bude Francouz Salim Larbi," uvedl Ulf Steinforth, který je šéfem Konečného stáje SES

"Myslím si, že to bude napínavý zápas a doufám, že se splní Lukášovi sen a stane se mistrem světa. Udělali jsme i ochranné opatření. Máme v záloze ještě jednoho soupeře, kdyby se opět něco stalo," doplnil Steinforth.

Konečný věří, že duel s Larbim už nic nezabrání. "Jedině, že bych se zranil já a to by byla obrovská smůla," uvedl třiatřicetiletý boxer. "Jsem nesmírně vděčný, že to tak nakonec dopadlo, chtěl bych poděkovat manažerovi, že odvedl obrovskou práce. I když to s Bajsangurovem nevyšlo, mám možnost boxovat vysněný zápas o mistra světa před domácím publikem v Brně, kde jsem se narodil," dodal Konečný.

O svém soupeři zatím sbírá informace. Čtyřiadvacetiletý Larbi odboxoval v profesionálním ringu 19 duelů, z nichž 17 vyhrál, jednou remizoval a v jednom souboji odešel poražený. "Konstitučně je stejný jako Bajsangurov, ale videa s jeho zápasy jsem ještě neviděl," pravil dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa.

Do zápasu vstoupí jako favorit a v případě vítězství se stane prozatímním mistrem světa. "Znamenalo by to, že společně s Bajsangurovem bychom byli dva držitelé a bylo by jisté, že se utkáme. Pokud by to odmítl, mistrem světa budu jen já. Ale to už předbíhám. Larbi je mladý, nemá co ztratit, takže bude určitě nepříjemný," očekával Konečný, který naposledy absolvoval ostrý zápas vloni v květnu.

"Mám za sebou dlouhou přípravu a věřím, že ji zúročím. Slibuji, že zápas bude stát za to. Dost jsem si vytrpěl a dám to sežrat soupeři. Budu hodně naštvaný a doufám, že to budu to směrovat správným směrem, abych vyhrál," poznamenal český boxer.

Necelý měsíc před vysněným soubojem netuší, kolik mu duel vynese. "Ještě jsem to neřešil. Prachy potřebuji, to je jasné, protože mám tři děti a živím rodinu. Ale manažer je na mě relativně hodný, a když ví, že jsem v tísni, je ochoten vyplatit mi zálohu před zápasem, což možná bude nutné už teď," poznamenal s úsměvem Konečný. "Teď radši budu mít méně, ale budu mistrem světa. Každá další obhajoba pak zvedá procenta," zakončil.

Petr Říha, foto: Lukáš Konečný, pestivbrne.cz

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit