Rus Bajsangurov se před zápasem s Konečným rozboxuje v přípravném zápase

Brno, 15. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Ruský boxer a mistr světa v lehké střední váze organizace WBO Zaurbek Bajsangurov už je zdravý a před duelem s Lukášem Konečným se ještě rozboxuje v přípravném utkání. Informaci přinesl server profiboxing.cz. Třiatřicetiletý Konečný je prvním vyzyvatelem Bajsangurova, protože v zápase o prozatimní titu mistra světa porazil začátkem dubna Francouze Salima Sarbiho. Konečného manažer Ulf Steinforth ale soupeři povolil přípravný zápas. Ten by se měl utkat s dosud neznámým soupeřem 15. května v Brovarech u Kyjeva, kde se měl původně v březnu střetnout s Konečným.

"Bez našeho svolení by s nikým jiným boxovat nemohl, jsem jeho první vyzývatel. Ale mně to takhle vyhovuje, takže nebyl důvod proti tomu namítat. Určitě nepůjde do ringu se špičkovým soupeřem, spíše to pro něj bude takový zápas na rozboxování se. A také, aby uspokojil domácí fanoušky," připomněl Konečný fakt, že se bude boxovat v Brovarech.

Nyní už ale manažeři obou boxerů jednají o tom, kdy se Konečný s Bajsangurovem střetnou o titul mistra světa. "Obě stáje stále jednají, myslím, že se blížíme dohodě," řekl český šampión. Ve hře je pro něj i velmi zajímavý bonus. Pokud jeho stáj SES vyhraje dražbu a boxovalo by se v Brně, mohl by se zápas uskutečnit 19. července, tedy v den Konečného 34. narozenin. To vše ale za předpokladu, že Bajsangurov 15. května nad zatím neurčeným soupeřem vyhraje.

Pavel Urban, foto: Zaurbek Bajsangurov, profiboxing.cz

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit