Majitelem Zbrojovky se nejspíš stane právník a bývalý brankář Jaroslav Přeček

Brno, 2. února 2012 (MEDIAFAX) - Právník Jaroslav Přeček by se brzy měl stát většinovým majitelem fotbalového klubu Zbrojovka Brno. Současní držitelé 70 procent akcií bratři Roman a Stanislav Prosovi ve středu oznámili, že jednání spějí do finální fáze. Informoval o tom mluvčí klubu Antonín Zabloudil. O jménech zájemců o koupi Zbrojovky se spekuluje od konce minulého roku. Tehdy současní majitelé pohrozili, že pokud se do konce ledna nenajde vážný zájemce, klub nepřihlásí do dalšího ročníku druhé ligy.

1FC_Brno-Zbrojovka-travnik250

"Po osmi letech už fotbal v Brně dál dělat nebudeme, investovali jsme do něj spoustu peněz a času. Naší jasnou prioritou je prodej klubu novému vlastníkovi. Mělo by se tak stát do 31. ledna," oznámil Roman Pros začátkem ledna na mimořádní tiskové konferenci. Nyní zveřejnil jméno pravděpodobného kupce. "Vedení fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno může po středečním jednání potvrdit, že konkrétním zájemcem o koupi klubu je Jaroslav Přeček. Na schůzce v Praze dostaly podmínky prodeje a koupě konkrétní obrysy a obě strany se významně přiblížily vzájemné dohodě," potvrdili Prosovi v prohlášení.

Právník Jaroslav Přeček je zakladatelem Nadace fotbalových internacionálů a k brněnskému fotbalu má nostalgický vztah, protože přímo na stadionu v Srbské chytal v 60. letech jako brankář tehdejší Královopolské Brno.

Petr Říha

Související články: