Zbrojovka uhradila část dluhů hráčům, kteří začali zimní přípravu

Brno, 3. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Fotbalový klub Zbrojovka Brno zmítaný ekonomickými problémy koncem minulého roku uhradil část dluhů vůči hráčům, kteří v úterý zahájili přípravu na jarní část druholigové sezony. Jihomoravský oddíl o tom informoval na svému webu. "Situace samozřejmě není jednoduchá, ale hráči obdrželi část dlužných peněz už těsně před vánočními svátky a další peníze by jim měly přijít v průběhu ledna. Myslím si, že všichni pochopili situaci a včetně kapitána Švancary se chtějí podílet na zlepšení výkonů Zbrojovky v jarní části sezony," prohlásíl sportovní ředitel brněnského klubu Zdeněk Kudela.

1FC_Brno_Zbrojovka_hraci

Pokud by někdo ze současného kádru nechtěl nadále v klubu působit, vedení Zbrojovky mu nebude dělat potíže. "To jsem v kabině zdůraznil, protože chceme, aby tu zůstalo jádro z hráčů, kteří vědí, proč jsou ve Zbrojovce, a jsou ochotni pracovat naplno i v této těžké době," poznamenal Kudela.

Nový kouč Petr Čuhel přivítal na úvodním srazu 25 fotbalistů. Jedinou staronovou tváří byl odchovanec Pavel Mezlík, jenž naposledy působil v Českých Budějovicích. "S Pavlem jsme už dohodnuti na dvouapůlleté smlouvě. Zatím trénuje s mírnými úlevami, jeho příchod by měl být zpečetěn po odblokování přestupů. Ty máme zatím pozastavené, ale s majiteli jsme domluveni, že potřebnou částku uhradíme nejpozději do začátku února," uvedl Kudela.

Zároveň se klub dohodl na novém kontraktu se zkušeným záložníkem Václavem Kolouškem. "Připravena je pro něj roční smlouva a Vašek navíc projevil zájem v klubu dále pracovat i po skončení hráčské kariéry," doplnil sportovní ředitel Zbrojovky.

Z 25 přítomných hráčů se do tréninku aktivně nezapojili pouze gólman Tomáš Bureš a stoper Ivo Zbožínek, kteří berou antibiotika a do přípravy by měli naskočit za tři dny. V úterý chyběli Fall, který se po příletu ze Seenegalu připojí k týmu ve čtvrtek, a Radinovič s Tomečkem.

"S Olomoucí jsme se dohodli, že Tomeček začne přípravu v Sigmě. Je to její kmenový hráč a nyní o něj projevila zájem. Existují dvě možnosti podle toho, jak se uplatní. Buď se k nám po soustředění Olomouce v Turecku vrátí, anebo za něj budeme požadovat hráčskou kompenzaci dle našeho výběru," nastínil sportovní ředitel Zbrojovky. "V případě Radinoviče jsme domluveni s jeho agentem, že jej uvolníme za stejnou částku, za jakou do Brna přišel. V létě mu u nás končí smlouva a my nyní nemáme prostor na jeho další zkoušení," doplnil Kudela.

Petr Říha, foto: FC Zbrojovka Brno

Související články: