Konečný bude boxovat o titul mistra světa WBO s Rusem Bajsangurovem v únoru

Brno, 3. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Český boxer Lukáš Konečný, mistr Evropy a vyzyvatel o titul mistra světa asociace WBO se utká s ruským boxerem Zaurbekem Bajsangurovem o mistrovský pás v únoru. Informaci přinesly ve čtvrtek stránky pestivbrne.cz. Konečnému se tak prodloužila příprava na životní zápas o čtyři měsíce. Brněnský rodák má před sebou šanci stát se profesionálním mistrem světa v ringu v jedné ze čtyř nejprestižnějších profiboxerských organizací WBO. O únorovém termínu se rozhodlo v rámci jednání při kongresu World boxing Organization v Portoriku.

Původně měl vyzyvatel, kontinentální šampión Konečný, bojovat s obhájcem titulu v lehké střední váze Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem už 30. září v rámci Galavečera v brněnské hale Rondo. Krátce před avizovaným termínem cesty do Brna ale Dzinziruk poslal WBO omluvenku s potvrzením lékaře o svém zranění z přípravy. Galavečer byl přesunut na nový, v té době ještě neznámý termín. Vstupenky zůstávají v platnosti. Právo zorganizovat zápas získala stáj Konečného SES Magdeburg a ta připravovala zápas se společností sídlící v Brně, Double Investments Limited. Konečný byl rád, že se ve vrcholném boji své sportovní profesionální kariéry bude moci představit ve svém rodišti.

Funkcionářům World Boxing Organization se ovšem nelíbilo, že Dzinziruk, který nedávno změnil manažery, nebude obhajovat titul mistra světa, jak se původně zavázal. Zbavila ho držení titulu a de iure, přesně podle pravidel WBO, se na jeho místo, a tedy i do role obhájce titulu proti Čechu Konečnému, posunul ruský rodák z Čečny Zaurbek Bajsangurov, boxer kyjevské stáje bratrů Kličkových K2 Ukraine. WBO současně šalamounsky rozhodla, že vítěz zápasu Konečný - Bajsangurov musí nastoupit proti Dzinzirukovi. Konečný se netají tím, že by se takového zápasu také ještě rád v ringu dočkal.

Najít termín pro utkání Konečný - Bajsangurov bylo ovšem těžší, než se čekalo. Zatímco právo SES Boxing pořádat i toto "nové" utkání nebylo zpochybněno, problémem bylo v průběhu listopadu, prosince najít všem vyhovující termín. Je přitom třeba brát ohled i na jiné dlouho plánované akce a také na plány televizních přenosů. V Portoriku tedy manažeři Konečného a Bajsangurova dohodli, že zápas o titul mistra světa WBO mezi Lukášem Konečným a Zaurbekem Bajsangurovem musí být odboxován do února 2012.

Není pochyb o tom, že utkání bude nejatraktivnějším boxerským mítinkem v novodobé historii profesionálního československé boxu. "V půlce září jsem po všech trénincích i tvrdé dietě cítil, že jsem na Dzinziruka dobře připraven. Ale stalo se - chci se tedy pořádně připravit i na Bajsangurova. A na Dzinziruka potom," řekl Lukáš Konečný.

David Procházka, foto: Lukáš Konečný, zdroj: pestivbrne.cz

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit