Konečný bude boxovat s Rusem Bajsangurovem

Brno, 29. září 2011 (MEDIAFAX) - Český boxer Lukáš Konečný ještě letos nastoupí v zápase o titul mistra světa v superwelterové váze organizace WBO proti Zaurbeku Bajsangurovi z Ruska a pás pro šampiona bude odebrán Ukrajinci Sergeji Dzinzirukovi. Definitivně by o tom mělo být rozhodnuto v pátek.

Současnný mistr Evropy Konečný se několik měsíců připravuje na životní zápas, v němž chce vybojovat světový titul. Jenže momentálně je bez soupeře, protože Dzinziruk kvůli údajnému zranění odvolal plánovaný duel, který se měl konat 30. září v Brně. "Chtěli jsme už v pátek ráno vědět definitivní stanovisko organizace WBO, ale ta bohužel dala Dzinzirukovi prostor k vyjádření až do 16. hodiny," uvedl Aleš Karásek, tiskový mluvčí společnosti Double Investments Limited (DBI), která měla páteční galavečer v brněnské Kajot areně pořádat.

"Nicméně podle dostupných zdrojů a vyjádření jak předsedy WBO, tak šéfa evropské složky WBO, dojde k odebrání titulu mistra světa Dzinzirukovi a o uvolněný pás mistra světa bude Lukáš Konečný bojovat proti ruskému boxerovi Bajsangurovi, který má vzhledem k postavení v žebříčku právo o titul bojovat místo Dzinziruka," informoval Karásek.

Pokud dojde k potvrzení této informace, nebude jisté, že se Konečný střetne s ruským boxerem v Brně, jak to bylo naplánováno v případě duelu s Dzinzirukem. "Podle pravidel WBO musí dojít k opětovné dražbě a může se stát, že ruská strana nabídne více a přesune zápas na jiné místo," upozornil Karásek. "Stále pevně doufáme, že se přece jen podaří tuto historickou událost v České republice uskutečnit a že všichni společně zažijeme vítězný zápas Lukáše Konečného," dodal mluvčí DBI.

Ukrajinec Dzinziruk se omluvil ze souboje s Konečným v polovině září kvůli zraněnému ramenu. Předseda WBO Luis Batista Salas chce současného šampiona zbavit mistrovského pásu a dopisem jej vyzval k vysvětlení současné situace. Salasovi vadí, že Dzinziruk naposledy obhajoval titul před více než 16 měsíci. Vloni 14. května porazil Australana Daniela Dawsona.

"Výbor šampiónů WBO vám poskytl souhlas k zápasu o diamantový titul lehké střední váhy 12. března 2011 za podmínky, že absolvujete dvě povinné obhajoby. Je nám známo, že jste je však neabsolvoval a nesplnil tak podmínky vašeho titulu. Prosím, vysvětlete nám do 16 hodin dne 30. září 2011, proč by neměl být tento titul uvolněn," napsal Salas ukrajinskému boxerovi.

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit