Dzinziruk se zranil. Konečný nemá jistotu, že bude boxovat o titul mistra světa

08-box-250_thumbBrno, 18. září 2011 (MEDIAFAX) - Český boxer Lukáš Konečný nenastoupí v pátek 30. září v brněnské Kajot areně v zápase o titul mistra světa v superwelterové váze organizace WBO proti Ukrajinci Sergeji Dzinzirukovi, ten se totiž zranil. Ve hře je nyní náhradní soupeř, informuje v neděli server profiboxing.cz.  

Třiatřicetiletý Konečný se na souboj těšil a chtěl Dzinziruka porazit. Ten se však ze zápasu odhlásil, údajně pro zranění. Nyní probíhají rychlá zákulisní jednání, protože do souboje zbývalo jen dvanáct dní. Ve hře je i možnost, že Konečný bude boxovat s náhradním soupeřem o plnohodnotný titul mistra světa. Asociace WBO však musí někoho vybrat, odsouhlasit, navíc takový boxer musí být v přípravě a především musí asociace WBO odebrat titul šampiona Dzinzirukovi. Konečný by pak bojoval o takzvaný volný titul. Jasno by mělo být už v pondělí.

"Pro mě by bylo nepřijatelné, kdyby sešlo z titulového souboje, na který se připravuji celé léto. Zároveň by to bylo velmi obtížné pro pořadatele, kteří této akci věnovali spoustu času, je prodáno mnoho vstupenek a například jsou i podepsány smlouvy s televizními stanicemi," uvedl k situaci sám Konečný.

Pavel Urban

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit