Boxer Konečný chce soupeři Dzinzirukovi ukázat Brno jako nový mistr světa

Brno, 9. září 2011 (MEDIAFAX) - Tři týdny před klíčovým zápasem o titul mistra světa v superwelterové váze organizace WBO se český boxer Lukáš Konečný cítí velmi dobře a věří, že se mu splní sen. V pátek dokonce hovořil se svým soupeřem Sergejem Dzinzirukem z Ukrajiny.

Konečný zavolal před tiskovou konferencí v Brně prostřednictvím skype současnému mistrovi světa, což není obvyklé. Boxeři většinou před vzájemnými duely volí ostrá slova a zastrašují se. Konečný s Dzinzirukem jsou však výjimkami, i když už za sebou jeden duel mají. V roce 2008 vyhrál v Drážďanech po sporném rozhodnutí arbitrů ukrajinský boxer.

"Bereme to oba stejně, je to pro nás sport a necítíme k sobě zášť. Sedli jsme si do noty, nikdo na nikoho nebyl naštvaný. Problém byl jen v tom, že jsem tehdy nebyl spokojený s výsledkem a budu mu to chtít vrátit. Agresivitu si budu šetřit na zápas. Nechci jí plýtvat ještě před ním. Myslím, že to do sportu nepatří," prohlásil Konečný.

Úřadující mistr Evropy svého soka při telefonickém rozhovoru popíchl, když mu slíbil, že jej provede Brnem už v pozici nového světového šampiona. Dzinziruk se pousmál a řekl, že bude silnější a lépe připraven než před třemi lety.

"Náš první zápas jsem viděl mnohokrát, analyzoval jsem ho. Byl to dobrý boj a velice těžký zápas. Ale nebyl jsem až tak kvalitně připraven. Teď to bude lepší a už nebudu dělat tehdejší chyby,“ pravil Dzinziruk, který nyní trénuje v Kyjevě.

Konečný se postaví proti Dzinzirukovi 30. září v brněnské Kajot areně. "Mám nejen sen být mistrem světa, ale chci dokázat, že se v roce 2008 rozhodčí mýlili. Navíc mám možnost se stát prvním profi mistrem světa v České republice. To tady nebylo ani za první republiky, kdy byl box velmi populární," poznamenal Konečný.

Český boxer v pátek přiznal, že jeho váha neklesá ideálně a nyní mu schází shodit ještě osm kilogramů, aby se dostal těsně pod hranici 70 kilogramů. "Ve čtvrtek jsem po konzultaci mohl jíst a pít, co jsem chtěl, tak jsem si to vychutnal. Dal jsem si oběd o třech chodech, dvakrát byl v rychlém občerstvení a večer si dal klobásu. Ale dneska jsem už zase najel na krabičkovou dietu. Vím, že se na potřebnou váhu dostanu, protože jinak bych nemohl boxovat. Jde jen o to, aby mě ten proces nevzal síly," uvedl Konečný.

Tři týdny před životním zápasem má velmi dobré pocity. "Cítím se dobře a silně. Už teď vím, že jsem skvěle připravený, ale ještě není dopilovaná technika. Fyzicky jsem na tom výtečně, vydržím běhat jako nikdy," pochvaloval si přípravu.

Těší se také na bouřlivou atmosféru v brněnské hale, kde jej k vytouženému titulu poženou domácí fanoušci. "Z té atmosféry mám trošku obavy. Věřím, že bude skvělá a možná mě vyhecuje tak, že se dostanu do ráže a Dzinziruka přejedu před limitem. Ovšem může se stát, že přepálím tempo a pokud by to Sergej ustál, tak bych mohl mít potíže s fyzičkou. Ale mám za sebou padesát zápasů, tak se to snad nestane," věřil třiatřicetiletý sportovec.

Přílišnou horlivost Konečného by měl v průběhu utkání krotit německý trenér Dirk Dzemski, který svého svěřence připravuje a za jeho píli jej chválí. "Lukáš zvládá všechny požadavky, které jsou na něj kladeny. Teď je na tom daleko lépe než před prvním vzájemným duelem. Mohl by to být jasnější zápas než tehdy," doufal.

Optimismus neskrýval ani promotér Ulf Steinforth, který je šéfem Konečného stáje SES. "Pro Lukáše je to jako sen boxovat o titul mistra světa v rodném městě. Roky jsme pracovali na tom, aby se výsledek dostavil a teď máme šanci. Myslím si, že v prvním souboji Dzinziruk podcenil Lukáše, což se teď nestane. Ale to nevadí. Věřím, že to dopadne tak, jak si všichni přejeme," usmál se Steinforth.

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit