Brněnský hasič získal na Světových hrách policistů a hasičů v New Yorku stříbro

New york/Brno, 31. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Pětatřicetiletý Stanislav Kalvoda, hasič z Lidické stanici v Brně, vybojoval na probíhajících Světových hrách policistů a hasičů v New Yorku stříbrnou medaili v běhu na 400 metrů s překážkami. Ve středu to řekl mluvčí jihomoravských záchranářů Jaroslav Haid.

Kalvoda, který získal v USA pro Česko zatím první medaili, je na světových hrách v New Yorku členem reprezentace Hasičského záchranného sboru České republiky. Spolu s ním se her v oficiální reprezentaci účastní také jeho kolegové ze stanice v Lidické ulici Radek Málek a Radim Vacula a blanenský hasič Josef Nečas.

Program vrcholného sportovního klání policistů a hasičů z celého světa narušil hurikán Irene. Kvůli evakuaci města direktoriát šampionátu část disciplin zrušil a některé závody přesunul na později. Jihomoravští hasiči by však neměli chybět zejména na startu královského závodu Železný hasič. Mezi disciplíny v něm patří například běh se dvěma dvacetikilovými kanystry, přenášení osmdesátikilové figuríny, práce s těžkým kladivem a hadicí nebo výšlap do 17. patra v kyslíkové masce.

Brněnští profesionální hasiči patří v Americe k světové špičce ve svém oboru. Čtveřice z Brna a Blanska patřila podle Haida již mezi úspěšné účastníky světových her, které uskutečnily loni v korejském Tegu - Kalvoda navíc v Koreji vybojoval nejvíc medailí z celé české reprezentace. "Do Brna přivezl čtyři zlaté za vítězství v hodu oštěpem, skoku o tyči, páce a veslařské štafetě a tři stříbrné medaile za běh na 110 metrů s překážkami, hod diskem a kladivem," vypočítal úspěchy českého hasičského šampiona Haid.

Dvaačtyřicetiletý Radek Málek, mistr a vicemistr Evropy v kategorii od 40 do 50 let, si v Koreji zase vybojoval zlato v silovém trojboji, bronz v páce a čtvrté místo v kulturistice. Pětatřicetiletý Josef Nečas z Blanska byl členem týmu, který vybojoval bronzovou medaili v prestižním závodě družstev Železný hasič, v hodnocení jednotlivců skončil na čtvrtém místě a k tomu přidal 15. místo v náročném běhu do schodů na tříkilometrové trati. Třicetiletý Radim Vacula obsadil v závodě Železných hasičů 11. místo v kategorii jednotlivců a byl i sedmý v běhu do schodů.

 

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit