Helios

Kometa Brno oznámí jméno nového kouče v pondělí 2. května

Brno, 5. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Hokejová veřejnost se dozví jméno nového trenéra extraligové Komety Brno v pondělí 2. května. Sdělil to sportovní manažer moravského klubu Jaroslav Medlík.

Kometa už nepočítá s koučem Ladislavem Lubinou, který tým převzal v lednu po Vladimíru Jeřábkovi, a jeho nástupce oficiálně představí za necelé čtyři týdny. "Do té doby nebudeme spekulace ohledně nového trenéra jakkoliv komentovat," uvedl Medlík.

Nejžhavějším kandidátem na uvolněnou pozici má být Zdeněk Venera, který poslední tři sezony vedl Zlín. Sám kouč se ale ke svému příštímu angažmá také zatím nechce vyjadřovat, zájem je o něj i v zahraničí.

Lubina přišel do Brna v minulé sezoně, tehdy v pozici asistenta hlavního trenéra Jeřábka pomohl zachránit Kometu před účastí v baráži. Prvním koučem se stal letos v lednu, kdy Jeřábek dobrovolně odešel kvůli výsledkovému propadu. Ani Lubina však cestu týmu mimo příčky zajišťující účast alespoň v předkole play-off nezastavil a ambiciózní klub se musel spokojit pouze se skupinou o záchranu, když mu na vysněné desáté místo scházely tři body.

V play-out měla Kometa bezstarostnou pozici, protože vzhledem k dostatečnému bodovému zisku jí od začátku nehrozila baráž a nakonec obsadila jedenácté místo.

Na úterní tiskové konferenci oficiálně oznámili konec hráčské kariéry obránce Pavel Zubíček s útočníkem Kamilem Brabencem. Oba však v klubu zůstávají. Zubíček se stal sportovním manažerem, na tomto postu vystřídal Medlíka, který se stal vedoucím sportovního úseku HC Kometa Brno. Brabenec bude pracovat jako obchodní manažer.

Zubíček je pětinásobným mistrem extraligy se Vsetínem, kariéru ukončil kvůli zdravotním potížím. "Vyhřezlá ploténka mi dál neumožňuje pokračovat," uvedl Zubíček. "Na novou práci se velice těším, budu spolupracovat s Jaroslavem Medlíkem, který přechází na post vedoucího sportovního úseku," dodal.

Se Zubíčkem skončil i Brabenec. "Závěr kariéry jsem zvažoval delší dobu. Když jsem dostal od šéfa klubu Libora Zábranského nabídku dál tady pracovat, neváhal jsem," řekl nový obchodní manažer Komety.

Petr Říha

Související články: