Za nevšedními zážitky na Pálavu

Cyklonadšencům a objevitelům Pálavských vrchů doporučujeme navštívit rodinnou kavárnu Café Fara ve vinařské vesnici Klentnice. Vznikla postupnou a citlivou rekonstrukcí místní fary, a najdete ji tak hned vedle kostela sv. Jiří. Má svůj silný příběh o tatínkovi a jeho synovi, o přáních a způsobené radosti...

krasna palava PR01b

V Café Fara ochutnáte lahodnou kávu z vlastní kávové směsi. Tvoří ji kvalitní odrůdy kávy arabika z Brazílie, Kolumbie a Etiopie, které doplňuje kvalitní indická robusta. Zrna jednotlivých druhů jsou pražena velmi pozvolna, aby nedošlo ke spálení delikátních aromatických látek. V kávě převažuje hořké spektrum chuti, kakao, oříšky s velmi jemnou chutí bobulového ovoce.

krasna palava PR02
Ve specializovaném salónku Coffee Spirit se můžete se svými přáteli zúčastnit „kávové seance", kde se dozvíte spoustu zajímavostí o kávě a ochutnáte například kávu připravenou v 50 let starém kávovaru Gaggia.

krasna palava PR03
Lákadlem pro hosty je nabídka Farní kuchyně, kde připravují jídla z čerstvých a pečlivě vybraných surovin, zeleninu a ovoce pěstují majitelé na vlastní biozahradě v Pavlově. Samozřejmostí jsou kvalitní vína z produkce místních vinařů, kteří reprezentují tuto rozsáhlou, na víno a vinaře bohatou oblast. Vychutnáte si je ve Vinném sklípku nebo uvelebení na terase u sochy sv. Jiří.

krasna palava PR04
Vstoupit musíte také do voňavého Farního obchůdku, netradiční suvenýry a lahůdky způsobí, že neodejdete s prázdnou a potěšíte třeba i své blízké. Centrem „všeho dění" je Farní dvůr, pořádají se zde koncerty různých žánrů a kulinářské víkendy věnované netradičním lahůdkám.

krasna palava PR05
Od otevření a vysvěcení kavárny uplynuly už téměř čtyři roky a s rostoucí návštěvností se rozrůstá i areál Fary. V budově stodoly a staré školy vznikly architektonicky zajímavé a netradiční pokoje, jež mají nezapomenutelné názvy připomínající pohodovou atmosféru... Bydlet můžete například v Meruňkovém, Levandulovém nebo také Školním pokoji, pro náročné hosty je k dispozici luxusní apartmán – Pokoj klentnické madony – s vlastní saunou a vířivou vanou přímo v ložnici.

krasna palava PR06
Café Fara je příjemným a neobvyklým místem pro strávení aktivní dovolené v každé roční době. Kouzlo tohoto místa pocítíte na vlastní kůži – odpočinete si a načerpáte tolik potřebnou energii.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...