Politicky nekorektní show s Tondou Blaníkem přijede do Brna

Brno, 5. dubna 2016 - Poslední z regionálních politicky nekorektních show s názvem Možná přijde i Tonda Blaník, které pořádá Nadace Open Society Fund Praha a DVTV, se uskuteční v pátek 8. dubna od 19:30 v brněnském kině Scala.

tonda blanik brno scala

O místních problémech budou diskutovat náměstek primátora Brna Matěj Hollan a Robert Kotzian, který zastával funkci náměstka do roku 2014, rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, právnička Ligy lidských práv Zuzana Candigliota a dramaturgyně Kamila Zlatušková. Zákulisí lobbingu v celém Česku pak představí komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo a Tomáš Hodan, scenárista satirického seriálu Kancelář Blaník, jehož promítání bude součástí večera.  

Akci pořádá Nadace Open Society Fund Praha a DVTV ve spolupráci s tvůrci seriálu Kancelář Blaník, společností Negativ a internetovou televizí Stream.cz.

“Netradiční formou – politicky nekorektní late night show – chceme poukázat na jevy, které ohrožují českou demokracii, a podpořit ty občany, kteří proti těmto hrozbám vystupují,” vysvětlil obecnou ideu projektu ředitel Nadace OSF Robert Basch. Brněnská diskuse se proto dotkne problémových kauz, jako je zvažovaný přesun brněnského nádraží, ale i obecnějších otázek, jak se v Brně žije, jak mohou jeho obyvatelé sami zlepšovat život ve městě a jak se daří aktivistům z hnutí Žít Brno po vstupu do komunální politiky.

Na programu je také promítání vybraných dílů Kanceláře Blaník, seriálu, který nedávno získal Českého lva za mimořádný audiovizuální počin a který vysílá internetová televize Stream.cz. Večer navíc okoření speciální vstup seriálového lobbisty Tondy Blaníka k situaci v Brně.

Show Možná přijde i Tonda Blaník již proběhla v Ústí nad Labem, Žďáru nad Sázavou, Plzni a Karlových Varech a všude vyvolala velký ohlas. Brněnským večerem končí regionální tour, v nejbližších měsících pak show vyvrcholí večerem v Praze.


Související články: