Zastupitelé nesouhlasí s prvomájovým pochodem Dělnické mládeže v Brně

Brno, 21. dubna 2015 - Zastupitelstvo města Brna na svém zasedání 14. dubna schválilo memorandum ke květnovému pochodu Dělnické mládeže. Zastupitelé s pochodem podle dokumentu nesouhlasí a zároveň vyzývají občany, aby dali pokojným způsobem Dělnické mládeži najevo, že pro nenávist a xenofobii není v Brně místo.

neonaciste brno

„Zastupitelstvo města Brna nesouhlasí s plánovaným prvomájovým pochodem Dělnické mládeže. Tato organizace dlouhodobě spolupracuje s neonacistickou scénou a vyzývá k potlačování práv a svobod, na kterých stojí demokratická společnost. Rovněž se staví proti základním právům národnostních a etnických menšin v České republice, což je pro nás nepřijatelné,“ píše se v memorandu.

„Situace je vzhledem k 70. výročí konce druhé světové války a vítězství nad fašismem o to závažnější. Tímto vyzýváme občany města Brna, zejména příslušníky národnostních menšin, proti kterým tato organizace pravidelně vystupuje, aby přišli pokojně vyjádřit svůj názor a dokázali, že Brno je otevřené a tolerantní a že nenávist a xenofobie v jeho ulicích nemají místo. Přijetí jasného stanoviska Zastupitelstva města Brna považujeme vzhledem k probíhajícímu Roku smíření za zvláště důležité,“ uvádí memorandum.

Zdroj: MMB, foto: archív


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...