NSS bude řešit stížnost Dělnické strany proti zákazu mítinku strany v Havířově

Brno, 14. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) odeslala k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně kasační stížnost proti rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě, který potvrdil zákaz mítinku této strany v Havířově. Informoval o tom v pondělí místopředseda DSSS Jiří Štěpánek. "Kasační stížnost podal zástupce místní organizace DSSS v Havířově Bedřich Tvrdý, který byl oznamovatelem uvedeného shromáždění prostřednictvím právní kanceláře. Kasační stížnost požaduje zrušení rozhodnutí soudu v Ostravě a vrácení k dalšímu řízení," uvedl Štěpánek.

delnicka_strana_vlajka

Mítink k protestu proti nepřizpůsobivým občanům DSSS svolala na 28. října. Shromáždění extremistů vedení města Havířov zakázalo z obav ze střetů a z ohrožení zdraví místních lidí. Žalobu DSSS, která zákaz odmítla akceptovat, zamítl Krajský soud v Ostravě. Předseda strany Vandas označil rozhodnutí soudu za skandální potlačování svobody slova a zneužívání justice proti politickým oponentům. 

Ilona Honusová, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...