DSSS pohrozila nepokoji, pokud radnice v Brně povolí stavbu další mešity

Brno, 22. února 2011 - Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) pohrozila demonstracemi, pokud radnice v Brně a v Hradci Králové nezabrání plánované výstavbě islámských mešit v obou městech. Důrazně odmítáme výstavbu a otevírání islámských center v Česku, řekl v úterý šéf strany Tomáš Vandas.

demonstrace250

"Protestujeme proti výstavbě muslimských modliteben, zvláště pak v blízkosti českých škol. Proti podobným snahám, které jsou v západní Evropě zdrojem náboženských i násilných konfliktů a odstrašujícím příkladem pro evropskou tradici a kulturu, budeme ostře a veřejně vystupovat," prohlásil Vandas.

V Hradci Králové získala muslimská obec nedávno předkupní právo pro zřízení své mešity v objektu bývalé ubytovny v Drahoňovského ulici na okraji města. DSSS proti ní protestuje s tím, že "v těsné blízkosti objektu se nachází střední odborná škola a učiliště. "Další mešitu plánují muslimové postavit v Křenové ulici v Brně, tentokrát nedaleko gymnázia," prohlásil Vandas.

Předák DSSS zopakoval, že jeho strana "důrazně odmítá výstavbu a otevírání mešit na území České republiky". S výstavbou mešit na území Česka podle něj nesouhlasí ani pětasedmdesát procent občanů, což údajně potvrdil nedávný průzkum společnosti Sanep. "Výstavba mešit by narušila kulturní a historickou tradici českého národa," prohlásil Vandas.

 

Jiří Nováček

Související články: