Policie ukončila vyšetřování vraždy židenického místostarosty Vytopila

Brno, 11. září 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravská policie podala na státní zastupitelství návrh na obžalobu v případu vraždy židenického místostarosty Aleše Vytopila. Z činu jsou obvinění osmačtyřicetiletý muž a šestačtyřicetiletá žena, sdělila v úterý krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

vytopil250

"Vyšetřovací spis jsme předali na Krajské státní zastupitelství v Brně s návrhem na požádní obžaloby za zvlášť závažný zločin vraždy spáchaný oběma obviněnými formou spolupachatelství," uvedla Vedrová.

Státní zastupitelství podalo ke Krajskému soudu v Brně obžalobu. "Učinili jsme tak v pondělí. Trestní sazba je od 10 do 18 let," řekl Mediafaxu mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma.

"Obžalobu jsme obdrželi. Byla přidělena předsedovi senátu Tomáši Kurfiřtovi. Během dvou týdnů by se měl seznámit se spisem a rozhodnout, co bude dál," konstatovala mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.

Vytopil zmizel loni 9. září. Naposledy jej svědci viděli v Mariánském údolí v brněnské městské části Líšeň poblíž restaurace U Raka a Eldorádo, kam přijel svým vozem VW Passat. Už v té době kriminalisté nevylučovali, že se politik mohl stát obětí blíže nespecifikovaného trestného činu.

Podezřelou dvojici zatkla policie 23. listopadu, o den později našla v zemi zakopanou mrtvolu Vytopila v lese nedaleko Moravského Krumlova. Vražda podle policie nijak nesouvisela s politikou, jejím motivem měly být milostné vztahy.

Na konci listopadu skončili obvinění exmanželé Filip O. a Radka O. ve vazbě.

Lenka Horáková, Jiří Nováček, foto: archiv Aleše Vytopila

Související články: