Muž a žena podezřelí z vraždy místostarosty Vytopila jsou ve vazbě

Brno, 26. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Soud uvalil vazbu na sedmatřicetiletého muže a šestačtyřicetiletou ženu, kteří jsou podezřelí z vraždy místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila. V sobotu to řekla mluvčí Městského soudu v Brně Gabriela Stočková. Stíhaná dvojice skončila ve vazbě v sobotu ráno. "Soud u nich shledal dva vazební důvody, a to obavu z útěku nebo skrývání a také ovlivňování dosud nevyslechnutých svědků," vysvětlila Stočková. Podle ní není rozhodnutí pravomocné. "Muž si na místě podal stížnost, žena si nechala lhůtu na rozmyšlenou," dodala mluvčí.

Vezeni-vezen-mrize

Policie zatkla exmanželský pár ve středu v souvislosti se zmizením místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila. O den později po více než dvouměsíčním hledání našla mrtvolu politika v lese nedaleko Moravského Krumlova. "Tělo bylo poškozené a zakopané," řekl ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel s tím, že totožnost zemřelého potvrdily testy DNA. Podle Kužela vražda nijak nesouvisela s politikou. "Motivem byly milostné vztahy mezi čtyřmi lidmi," sdělil ředitel.

Dvěma články čtyřúhelníku jsou obvinění exmanželé, dalším byl zavražděný a posledním jeho milenka, která měla před Vytopilem vztah právě se stíhaným mužem, ke kterému se po politikově zmizení podle médií měla vrátit. Podle policie však Vytopilova milenka o vraždě nevěděla.

Vytopila příbuzní pohřešovali od pátku 9. září. "Naposledy se pohyboval v Mariánském údolí v brněnské městské části Líšeň poblíž restaurace U Raka a Eldorádo, kam přijel svým hnědým metalizovaným Volkswagenem Passat," řekla v září policejní mluvčí Petra Vedrová. Už v té době kriminalisté nevylučovali, že se politik mohl stát obětí blíže nespecifikovaného trestného činu.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...