Muž a žena podezřelí z vraždy místostarosty Vytopila jsou ve vazbě

Brno, 26. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Soud uvalil vazbu na sedmatřicetiletého muže a šestačtyřicetiletou ženu, kteří jsou podezřelí z vraždy místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila. V sobotu to řekla mluvčí Městského soudu v Brně Gabriela Stočková. Stíhaná dvojice skončila ve vazbě v sobotu ráno. "Soud u nich shledal dva vazební důvody, a to obavu z útěku nebo skrývání a také ovlivňování dosud nevyslechnutých svědků," vysvětlila Stočková. Podle ní není rozhodnutí pravomocné. "Muž si na místě podal stížnost, žena si nechala lhůtu na rozmyšlenou," dodala mluvčí.

Vezeni-vezen-mrize

Policie zatkla exmanželský pár ve středu v souvislosti se zmizením místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila. O den později po více než dvouměsíčním hledání našla mrtvolu politika v lese nedaleko Moravského Krumlova. "Tělo bylo poškozené a zakopané," řekl ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel s tím, že totožnost zemřelého potvrdily testy DNA. Podle Kužela vražda nijak nesouvisela s politikou. "Motivem byly milostné vztahy mezi čtyřmi lidmi," sdělil ředitel.

Dvěma články čtyřúhelníku jsou obvinění exmanželé, dalším byl zavražděný a posledním jeho milenka, která měla před Vytopilem vztah právě se stíhaným mužem, ke kterému se po politikově zmizení podle médií měla vrátit. Podle policie však Vytopilova milenka o vraždě nevěděla.

Vytopila příbuzní pohřešovali od pátku 9. září. "Naposledy se pohyboval v Mariánském údolí v brněnské městské části Líšeň poblíž restaurace U Raka a Eldorádo, kam přijel svým hnědým metalizovaným Volkswagenem Passat," řekla v září policejní mluvčí Petra Vedrová. Už v té době kriminalisté nevylučovali, že se politik mohl stát obětí blíže nespecifikovaného trestného činu.

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...