Žena obviněná z vraždy místostarosty Vytopila chtěla údajně začít nový život

Brno, 29. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Radka Onderková, která je se svým exmanželem Filipem obviněná z vraždy Aleše Vytopila, se před několika lety potýkala s dluhy a pracovala jako prostitutka, v úterý o tom informoval server idnes.cz. Žena se pak chtěla dostat ze dna díky pořadu TV Nova Druhá šance. "Je to to nejhorší, co jsem v životě dělala. Tady jste úplně dole a musíte se usmívat na lidi, ze kterých se vám chce zvracet," tak hodnotila Radka Onderková před dvěma lety v televizním pořadu Druhá šance svůj život v době, kdy se živila jako prostitutka.

Pouta-detail-KT

Žena, která podle kriminalistů se svým bývalým manželem Filipem zavraždila místostarostu městské části Brno-Židenice Aleše Vytopila (ODS), měla tehdy problémy s dluhy a pokusila se i o sebevraždu.

Pak se obrátila na televizi Nova a přihlásila se do projektu Druhá šance, který nabízel účastníkům pomoc při hledání nového života. V něm se před kamerami zpovídala z toho, co ji dovedlo do jednoho z pražských nočních klubů. Litovala, že se jí odcizil dospělý syn, kterého měla se prvním manželem.

Od něho ovšem odešla, když se zamilovala do Filipa Onderky, se kterým letos v září zřejmě vraždila. "Lidé mi tehdy říkali, že je se mnou jen pro peníze. Ale já tomu nechtěla věřit," hodnotila žena se slzami v očích začátek vztahu s druhým manželem.

Po svatbě si žena s Onderkou otevřela restauraci. Šlo přitom zřejmě o tentýž podnik v Hrotovicích na Třebíčsku, který Onderka už bez manželky provozoval dosud.

Na jeho fungování se nyní chtěl podílet i Vytopil s milenkou Pavlou Antalovou, kteří kvůli tomu založili akciovou společnost PEPE bar. A právě kvůli Pepe baru s hernou v Hrotovicích se konala schůzka, kterou si Vytopil s Onderkou smluvili a na níž byl Vytopil zavražděn.

Před lety Onderka rozjížděl toto podnikání s manželkou. Pak ovšem začal hrát na automatech a rodině začaly přerůstat přes hlavu dluhy.

Kvůli tomu si nikdo ani nevšiml potíží s drogami, které začal mít Radčin dospívající syn. "Vše vyvrcholilo, když se syn předávkoval lysohlávkami. Naštěstí jsme ho našli včas. Lékaři řekli, že už za hodinu mohlo být pozdě," vzpomínala Onderková.

Ani po záchraně syna se situace v rodině nezlepšila. Onderka ženu vystrnadil z podnikání a rozvedl se s ní. Ta se poté pokusila o sebevraždu a skončila na psychiatrii. Pak se rozhodla utéct do Prahy a začala se živit prostitucí.

Za pár měsíců se pokusila začít nový život. Pomoct jí v tom měla právě televizní kamera. Zpočátku se vše dařilo. Onderková si našla nové bydlení, zbavila se dluhů a začala opět pracovat. Diváci se s ní rozloučili ve chvíli, kdy se chystala na dlouho očekávanou návštěvu syna.

Podle serveru idnes.cz se pak žena zřejmě opět začala stýkat s exmanželem Onderkou a zapletla se do vztahů mezi ním, jeho bývalou milenkou Pavlou a jejím novým milencem Vytopilem.

A právě tohoto muže se exmanželé z blíže neupřesněných důvodů rozhodli podle policistů zavraždit. "Dá se říct, že doplatil na to, že se chtěl stát čtvrtým vrcholem trojúhelníku," nastínil pro idnes.cz důvod vraždy kriminalista Antonín Hrdlička.

Nyní je Onderková i se svým exmanželem ve vazbě, kam je soud poslal kvůli obavám z útěku a ovlivňování svědků.

Onderka se s tím však nechce smířit a podal si stížnost, o které bude rozhodovat brněnský krajský soud. "Zatím k nám však nedorazila. Rozhodovat o ní budeme v nejbližším možném termínu," uvedla mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.

Radka Onderková si na podání stížnosti ponechala třídenní lhůtu, zda se na svobodu pokusí dostat i ona, zatím její advokát neupřesnil.

Židenického místostarostu Aleše Vytopila viděli svědci naposledy 9. září v Mariánském údolí v brněnské Líšni, kde měl mít obchodní schůzku s Filipem Onderkou. Chtěli zřejmě jednat o tom, jak se může Vytopil s milenkou podílet na provozu Onderkova baru v Hrotovicích na Třebíčsku.

Ve čtvrtek 20. října se našly u nájezdu na dálnici D1 u Ostrovačic Vytopilovy doklady. Ve středu 9. listopadu zvolili žideničtí zastupitelé místo Vytopila náhradu.

Minulý týden ve středu zatkli policisté Filipa Onderku a jeho bývalou ženu Radku, oba obvinili z vraždy. Ve čtvrtek se pak našlo i Vytopilovo tělo, o čemž jako první informovala agentura Mediafax. Vytopilova milenka Pavla Antalová, která žila i s Onderkou, je podle kriminalistů nevinná.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...