Policie hledá svědka, který by mohl přinést informace k vraždě Vytopila

Brno, 12. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V případě vraždy místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila hledá policie cyklistu, který v den politikova zmizení 9. září projížděl Mariánským údolím. Jak sdělila v pondělí krajská policejní mluvčí Petra Vedrová, svědek by mohl do případu vnést důležité informace. "Cyklista projížděl Mariánským údolím směrem k restauracím Eldorádo a U Raka. Mohl vidět na zemi ležícího poškozeného a u něj stojícího muže," vysvětlila Vedrová s tím, že kriminalisté žádají tohoto cyklistu, aby se ozval na lince 158.

Policie-pomahat-a-chranit-KT

Vytopila příbuzní pohřešovali od pátku 9. září, kdy se naposledy pohyboval právě v Mariánském údolí v brněnské městské části Líšeň poblíž restaurace U Raka a Eldorádo, kam přijel svým hnědým metalizovaným Volkswagenem Passat. Už v té době kriminalisté nevylučovali, že se politik mohl stát obětí blíže nespecifikovaného trestného činu.

Mrtvého Vytopila policie našla 24. listopadu poblíž Moravského Krumlova. Totožnost potvrdily výsledky DNA. Tělo bylo poškozené a zakopané. V souvislosti s případem policie zatkla sedmatřicetiletého muže a šestačtyřicetiletou ženu, které obvinila z vraždy.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...