Policie hledá svědka, který by mohl přinést informace k vraždě Vytopila

Brno, 12. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V případě vraždy místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila hledá policie cyklistu, který v den politikova zmizení 9. září projížděl Mariánským údolím. Jak sdělila v pondělí krajská policejní mluvčí Petra Vedrová, svědek by mohl do případu vnést důležité informace. "Cyklista projížděl Mariánským údolím směrem k restauracím Eldorádo a U Raka. Mohl vidět na zemi ležícího poškozeného a u něj stojícího muže," vysvětlila Vedrová s tím, že kriminalisté žádají tohoto cyklistu, aby se ozval na lince 158.

Policie-pomahat-a-chranit-KT

Vytopila příbuzní pohřešovali od pátku 9. září, kdy se naposledy pohyboval právě v Mariánském údolí v brněnské městské části Líšeň poblíž restaurace U Raka a Eldorádo, kam přijel svým hnědým metalizovaným Volkswagenem Passat. Už v té době kriminalisté nevylučovali, že se politik mohl stát obětí blíže nespecifikovaného trestného činu.

Mrtvého Vytopila policie našla 24. listopadu poblíž Moravského Krumlova. Totožnost potvrdily výsledky DNA. Tělo bylo poškozené a zakopané. V souvislosti s případem policie zatkla sedmatřicetiletého muže a šestačtyřicetiletou ženu, které obvinila z vraždy.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články: