U soudu v Brně začal proces s vrahy židenického místostarosty Aleše Vytopila

Brno, 10. října 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský krajský soud zahájil ve středu proces s Filipem Onderkou (38) a Radkou Onderkovou-Pojerovou (46). Státní zástupkyně bývalé manžele obžalovala z vraždy místostarosty městské části Brno-Židenice Aleše Vytopila (ODS), oběma hrozí až 20 let vězení.

Pistole-v-ruce-01

Podle obžaloby zavraždili exmanželé místostarostu Židenic loni 9. září v Mariánském údolí u parkoviště nedaleko brněnské výletní restaurace Eldorádo. "Muž zemřel na následky střely do hlavy," řekla státní zástupkyně.

Oba obžalovaní pak tělo odvezli a u silnice mezi Ivančicemi a Polankou jej zakopali. Předtím ještě zavražděnému muži uřízli hlavu.

Onderka odmítl před soudem vypovídat. Soudci Tomáši Kurfiřtovi řekl, že Vytopila zastřelila jeho bývalá žena. "Je impulsivní, střelila ho po hádce z deseti centimetrů do hlavy. Byl na místě mrtvý," řekl obžalovaný.

Bližší podrobnosti odmítl říci, svoji bývalou ženu totiž údajně stále považuje za "osobu blízkou". Přiznal ale, že pomáhal odklidit mrtvé tělo místostarosty.

Onderková obvinění svého exmanžela odmítla. "Vytopila neznám a nikdy jsem ho neviděla," prohlásila.

Uvedla, že trpí anorexií, v době vraždy údajně vážila pouhých 35 kilogramů. "Nebyla bych vraždy fyzicky schopna, " hájila se žena, živící se privátním sexem a vykládáním z karet.

Jiří Nováček

Související články: