Soud pokračuje v případu vraždy židenického místostarosty Vytopila

Brno, 26. října 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně pokračuje v pátek v procesu s Filipem Onderkou (38) a Radkou Onderkovou-Pojerovou (46), kteří jsou obžalovaní z vraždy židenického místostarosty Vytopila. Během dne by mohl padnout rozsudek. Proces pokračuje výslechem dalších svědků. "Je možné, že odpoledne padne verdikt," řekla mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.

Soud-kladivko-01

Podle obžaloby zavraždili exmanželé Onderkovi místostarostu Židenic loni 9. září v Mariánském údolí u parkoviště nedaleko brněnské výletní restaurace Eldorádo. "Muž zemřel na následky střely do hlavy," řekla státní zástupkyně Eva Eichlerová.

Oba obžalovaní pak tělo odvezli a u silnice mezi Ivančicemi a Polankou jej zakopali. Předtím ještě zavražděnému muži uřízli hlavu. Tu policie dosud nenašla. Pro případné odsouzení obou pachatelů by však byla klíčovým důkazem.

Onderka už dříve vypověděl, že Vytopila zabila obžalovaná. Ta však tvrzení odmítla s tím, že politika nikdy neviděla a v době vraždy vážila kvůli anorexii pouhých 35 kilo, takže by ani vraždy nebyla schopná.

Lenka Horáková, Jiří Nováček

Související články: