Tradiční Ghettofest se přesune na 27. června a proběhne ve speciálním režimu

Brno, 6. května 2020 - Epidemie koronaviru a následná vládní omezení zasáhla i pořadatele tradičního brněnského festivalu Ghettofest. Od půlky března jeho organizátoři utlumili všechny přípravy festivalu a čekali na vývoj událostí. Nyní ohlásili nový termín akce, která se má uskutečnit na konci června.

ghettofest

„Po vyhlášení plánu uvolňování restrikcí jsme se nakonec rozhodli uspořádat Ghettofest v sobotu 27. června. Termín jsme tak proti tomu původnímu posunuli pouze o tři týdny, i když to pro nás bude znamenat řadu omezení,“ uvedl jeden z organizátorů David Oplatek.

Podle aktuálních plánů bude tou dobou umožněno pořádat kulturní akce maximálně pro 100 osob. „Byť není velké číslo, věříme, že i tak má smysl akci uspořádat. Zvolili jsme formát několika menších oddělených scén rozmístěných v dostatečné vzdálenosti v lokalitě tzv. brněnského Bronxu. Učiníme vše pro to, aby si účinkující i diváci mohli festival užít i ve ztížených podmínkách,“ podotknul Oplatek.

Festival Ghettofest je pouliční festival odehrávající se v Brně, ve vyloučené lokalitě přezdívané „brněnský Bronx“. Jeho hlavními motivy jsou otevření hranic tohoto pomyslného „ghetta“, myslí jeho obyvatel i ostatních Brňanů. Letos proběhne již 9. ročník.

„Současnou situaci vnímáme i jako příležitost, jak návštěvníkům a návštěvnicím ukázat nová či dosud neobjevená místa v této zajímavé a rychle se měnící lokalitě. Snažíme se proto ke spolupráci získat i nové partnery, u kterých by mohly také probíhat menší akce. Již brzy odhalíme program i festivalové scény,“ řekl Oplatek.

Ghettofest se proto odehraje za dodržení přísných hygienických pravidel a scény budou striktně omezeny počtem osob. „Pro akce volíme taková místa, u nichž je možné jednoduše kontrolovat vstup a dodržet maximální počet návštěvnic a návštěvníků. Všechna místa budou řízena a kontrolována pořadatelskou službou, vybavena dezinfekcí a budou dostatečně prostorná, aby umožnila udržování bezpečných vzdáleností,“ dodal Oplatek. Zároveň se festival letos nebude konat na tradičních volně přístupných místech jako je Park Hvězdička nebo náměstíčko Pod platany.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...