Kožená vydala nové album, spolu s Havelkou je představí i v Brně

Brno, 30. listopadu 2017 - Magdalena Kožená pro své české příznivce přichystala výjimečný vánoční dárek: společně s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers nazpívala nové CD s muzikálovými melodiemi Colea Portera. A v rámci předvánočního turné zavítá zpěvačka 7. prosince i do brněnského Bobycentra.

Světoznámá mezzosopranistka natočila patnáct písní z repertoáru klasického amerického muzikálu první poloviny XX. století, které v loňském roce s úspěchem uvedla na několika koncertech u nás i v zahraničí a jejichž autorem je legendární Cole Porter. Jeho proslulé jazzem inspirované hity Magdalena zpívá ve zdařilých aranžmá Juraje Bartoše za doprovodu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, orchestru, který představuje špičku v oblasti autentické interpretace jazzu, swingu a taneční hudby 30. a 40. let.

Na CD zní slavné melodie Night And Day, I’ve Got You Under My Skin, Love For Sale, Begin To Beguin nebo hit, který se stal podtitulem chystané tuzemské koncertní šňůry Kožené a Havelkových Melody Makers: Let’s Misbehave! – Pojďme si zařádit!

„V loňském roce jsem v rámci svých evropských rezidencí dostala volnou ruku a mohla si zvolit umělce, s nimiž budu vystupovat, a vybrat hudbu, kterou publiku nabídneme,“ vysvětluje Magdalena Kožená, jak se zrodil tento netradiční projekt.

„Je to hudba, kterou ráda poslouchám ve svém volném čase, ale to, že ji budu sama zpívat, je zcela mimořádné. Inspiroval mě však poslech nahrávky písní Colea Portera s Fredericou von Stade, kterou velmi obdivuji. Bez jakékoliv snahy měnit svůj způsob zpěvu propůjčila Porterovým písním velký šarm a posunula je do jiné, zajímavé dimenze. Musela jsem do nového žánru proniknout, osvojit si například principy swingového frázování, podstatně jemnější zpívání na mikrofon, nebo třeba způsob podání textu, který musí vyznít co nejpřirozeněji a nejsrozumitelněji. Hlavní myšlenkou je ale představit tuto hudbu tak, jak ji cítím já,“ tvrdí Kožená.

Lídr Melody Makers Ondřej Havelka s Magdalenou Koženou spolupracoval již mnohokrát, nejen jako hudebník, ale také jako divadelní i filmový režisér: „Pracovat s Magdalenou je vždycky velká radost. Je to mimořádná zpěvačka a skvělý člověk,“ vyznává Ondřej Havelka. „Známe se už dlouho, měl jsem tu čest uskutečnit s ní už několik projektů. Tato naše spolupráce se chystala několik let. Magdalena dostala nabídku, aby se stala tváří, nebo, jak se dnes říká, rezidenční umělkyní několika evropských koncertních síní a vytvořila několik žánrově i stylově různorodých programů. I to je jeden z důvodů, proč se pustila i do Colea Portera,“ dodává Havelka.

Foto: David Port

 


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  6
  7  8  910111213
141516181920
212324252627
282930    
Nejbližší akce
08.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
09.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
15.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
22.10. Agadir: Na strunách naděje, Oleg S..
Šalina 300x250