Mimořádné představení Pocta Shakespearovi s Janem Třískou míří do Brna

Brno, 2. srpna 2017 - Pocta Shakespearovi měla být jednorázovou oslavou loňského významného výročí legendárního dramatika. Unikátní představení Letních shakespearovských slavností se ovšem setkalo s tak mimořádným ohlasem diváků i kritiky, že se ho organizátoři rozhodli uvést i letos. Po šesti vyprodaných pražských večerech si toto představení budou moci vychutnat ještě diváci v Ostravě (6. a 7. srpna) a Brně (8. a 9. srpna).

masky divadlo

V Poctě Shakespearovi se překladateli Martinu Hilskému, který večerem osobně provází, podařilo sestavit obsahově zajímavý, zároveň zábavný a divácky atraktivní komponovaný pořad. Program zdařile kombinuje humorné i vážnější dialogy a sonety v podání oblíbených herců v čele s Janem Třískou. Vše obohacuje živá hudba a zpěv.

„Sonety mě budili i v noci,“ říká Jan Tříska a nešetří chválou na kolegu a průvodce večerem Martina Hilského. „Profesor Martin Hilský pro mě objevil Shakespearovy sonety. Šprtal jsem se je z ručně psaných taháků nastrkaných do kapes trenýrek, při mém ranním běhání. Jejich forma vyžaduje neúprosnou přesnost. V noci jsem se probouzel, nevěděl jsem, jak dál, vstal jsem a vyhledával verše na počítači. Říkal jsem si: Ty bloude, ty se jich učíš jen šest, jak bezesné noci musel mít Martin Hilský, když jich přeložil sto padesát čtyři!“

V hlavních rolích se představí Jan Tříska, Martin Hilský, Ladislav Hampl, Máša Málková, Simona Vrbická, Mojmír Maděrič, Vendula Křížová, Zuzana Slavíková a další. Vstupenky na představení jsou v prodeji na webu shakespeare.cz a v síti Ticketportal. Představení začínají obvykle ve 20:30.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce

Žádné události