Nechte se očkovat Shakespearem a léto bude fajn!

Brno, 19. května 2021 - Užijte si léto ve společnosti anglického divadelního génia a těch největších hereckých hvězd. Předprodej Letních shakespearovských slavností odstartoval již 4. května 2021.

shakespeare

Bouře na jevišti, harmonie v hledišti

Letošní premiérou festivalu na hradě Špilberk je 23. – 26. července magické komedie Bouře v režii autorské dvojice SKUTR. Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, kteří aktuálně patří mezi režijní špičku v Česku a s úspěchem působí i na zahraničních scénách. Herecké obsazení Bouře je, jak je u Letních shakespearovských slavností dobrým zvykem, opět hvězdné. Diváci se tak mohou těšit na Davida Prachaře, Josefa Poláška, Marka Daniela, Elišku Křenkovou, Ondřeje Malého, Zdeňka Piškulu, Csongora Kassaie a mnoho dalších.

Slovenský temperament

V brněnské premiéře se divákům 10. a 11. srpna představí i slovenská inscenace největší milostné tragédie všech dob, Romeo a Júlia, ve které excelují Sisa Sklovská, David Hartl nebo Mária Schumerová.

Léto jak má být

Slavnosti se divákům Brně otevřou 17. a 18. července energickými Veselými paničkami windsorskými. Na programu nebudou chybět ani osvědčené kusy z minulých let: 20. a 21. července romance Zimní pohádka, 29. a 30. července roztomile lehkovážná komedie Mnoho povyku pro nic, 1. a 2. srpna  uhrančivý Hamlet nebo 3. srpna alžbětinské manželské etudy aneb Zkrocení zlé ženy. Diváci se budou smát i plakat, ale hlavně – budou se královsky bavit.

Vstupenky a další informace

Vstupenky je možné zakoupit na stránkách festivalu (www.shakespeare.cz), kde je celý program Slavností, a v prodejní síti Ticketmaster. O aktualitách jsou diváci informováni prostřednictvím www.shakespeare.cz a na sociálních sítích.

Partneři

Generální partner: PPF
Hlavní partneři: HOME CREDIT, CETIN
Hlavní mediální partneři: PRÁVO, FREKVENCE 1, NOVA
Partneři: STRABAG, HOFFMANN A ŽIŽÁK – OFICIÁLNÍ DEALER MERCEDES-BENZ, ROSOUND, KRED
Mediální partneři: GLANC, VLASTA, NOVINKY.CZ, SCENA.CZ, ADVISIO
Spolupořadatelé: MUZEUM MĚSTA BRNA, MĚSTO BRNO

Foto: Pavel Mára


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...