Dekorace je zločin aneb koncert duchovní hudby v podání pěveckého sboru VUT

Brno, 27. března 2014 - V pátek 28. března ve 20.00 se v kostele sv. Augustina na Náměstí Míru uskuteční mimořádný koncert duchovní hudby v podání Pěveckého sboru VUT v Brně Vox Iuvenalis. Na koncertě zazní fascinující Mše pro dva smíšené sbory švýcarského skladatele Franka Martina, expresivní Stabat Mater pro smíšeny sbor a violoncello od norského skladatele Knuta Nystedta a meditativní kompozice Svyati, rovněž pro sbor a violoncello, od britského velikána Johna Tavenera.

Noty-houslovy-klic-partitura

Existuje hudba bez příkras a dekorací, bez zbytečných kudrlinek, hudba sama za sebe, s jasnou výpovědí o víře, zbožnosti, sobě samém? Přijďte si ji poslechnout v provedení oceňovaného mladého sborového tělesa za doprovodu vynikajícího violoncellisty Štěpána Filípka, vúžasném modernistickém prostoru Kostela sv. Augustina v Masarykově čtvrti.

„Popravdě vůbec netuším, co bude vrcholem koncertu. Meditativní kompozice Svyati od Johna Tavenera? Expresivní Stabat Mater od téměř stoletého Knuta Nystedta, nebo naprosto fantastická Mše od Franka Martina, se kterou se potýkáme už víc, jak deset let? Ať to nezakřiknu, ale tentokrát mám pocit, že ji zvládneme na sto procent… “ prohlásil v neformálním rozhovoru dirigent sboru Vox Iuvenalis Jan Ocetek.

Pěvecký sbor VUT v Brně Vox Iuvenalis pod vedením svého dirigenta Jana Ocetka opět využije akustických možností kostela sv. Augustina, kdy každá z provedených kompozic zazní z nejvhodnějšího místa. Kompozice Johna Tavenera a Knuta Nysteda budou provedeny zkůru, aby bylo využito plného dozvuku chrámové lodi. Naopak Martinova Mše zazní od oltáře, aby byla zaručena srozumitelnost rytmických a kontrapunktických pasáží skladby.

Vstupenky je možné zakoupit na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo půl hodiny před koncertem v místě konání.

 


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce
25.06. K Nechorám do sklepa 2022..